ԵՄ դեսպանը «հավակնոտ ու տպավորիչ» է որակել կառավարության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Պյոտր Սվիտալսկին այսօր հավակնոտ եւ տպավորիչ է որակել ՀՀ կառավարության ծրագիրն ու բարեփոխումների օրակարգը եւ վերահաստատել ԵՄ պատրաստակամությունը՝ Հայաստանի հետ համատեղ աշխատելու:
ԵՄ դեսպանն այս մասին նշել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպմանը, որին մասնակցել են նաեւ ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանները:
ԵՄ կողմը ողջունել է ՀՀ կառավարության նախաձեռնած քայլերը հակակոռուպցիոն քաղաքականության, ընտրական գործընթացների կազմակերպման, դատական համակարգի, մարդու իրավունքների պաշտպանության, բարենպաստ բիզնես միջավայրի ձեւավորման եւ մի շարք այլ ուղղություններով՝ ընդգծելով, որ կշարունակի օժանդակել Հայաստանին այդ գործում:
Կարեն Կարապետյանն իր հերթին ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է զարգացնելու ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղություններով:
Կառավարությանը ղեկավարը կարեւորել է նման ձեւաչափով հանդիպումները՝ օրակարգային հարցերը քննարկելու եւ համագործակցության հետագա ուղղությունները նախանշելու համար:

Yerevan/Mediamax/. Head of the EU Delegation to Armenia Piotr Switalski qualified Armenian Government’s program and reforms agenda as ambitious and impressive and reaffirmed the EU’s readiness to cooperate with Armenia.
The EU Ambassador made that statement at the meeting with Karen Karapetyan today, which was also attended by EU member states Ambassadors, accredited in Armenia.
The EU party welcomed Armenian Government’s efforts in anti-corruption policy, elections organization, judicial system, human rights protection, formation of favorable business environment, and a number of other fields, stressing that the union will continue assisting Armenia.
Karen Karapetyan emphasized in his turn that Armenia is ready to develop cooperation with the EU in all areas of mutual interest.
The head of the government attached importance to meetings of such format, which allow the parties to discuss issues on the agenda and outline further areas of cooperation.