Սերժ Սարգսյան՝ դեռ ժամանակը չէ խոսել ապագա անելիքներիս մասին - Mediamax.am
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ դեռ վաղ է խոսել այն մասին, թե ինչով է ինքը զբաղվելու 2018 թվականին իր երկրորդ նախագահական ժամկետի լրանալուց հետո։
Նախագահն այդ մասին ասել է Արմենիա հեռուստաընկերությանը տված բացառիկ հարցազրույցում։
Խոսելով այն մասին, թե ովքեր կզբաղեցնեն երկրի ղեկավար պաշտոնները 2018 թվականին, ՀՀ նախագահն ասել է, որ «ես եւ գործընկերներս մշտական փնտրտուքի մեջ ենք»։
«Բայց վստահ եղեք, որ սահմանված ժամկետներում բոլոր պաշտոնները կլրացվեն», - ասել է Սերժ Սարգսյանը։ Նա շեշտել է, որ «շատ սխալ է» համարում այս հարցով նախապես որեւէ հայտարարություններ անելը։
Մեկնաբանելով այն փաստը, որ ներկայիս վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մի քանի անգամ հայտնել է 2018 թվականին իր պաշտոնավարությունը շարունակելու ցանկության մասին, ՀՀ նախագահն ասել է․
«Կարեն Կարապետյանի այդ ցանկությունը շատ լավ, առողջ, տրամաբանված ցանկություն է։ Ընդհանրապես, պետք է ասեմ, որ Կարեն Կարապետյանը թե որպես վարչապետ, թե որպես մարդ, շատ օգտակար է մեզ համար։ Ուստի պետք չէ այստեղ որեւէ բան փնտրել»։
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ իր ապագա անելիքների մասին խոսելու ժամանակը դեռ չի եկել։ Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք ինքը մնալու է քաղաքականության մեջ, ՀՀ նախագահն ասել է․ «Կտեսնենք»։

Серж Саргсян: Пока не время говорить о моих планах на будущее - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил, что пока рано говорить о том, чем он будет заниматься после завершения своего второго президентского срока в 2018 году.
Об этом президент заявил 14 декабря в эксклюзивном интервью телеканалу «Армения».
Говоря о том, кто займет руководящие посты в стране в 2018 году, президент Армении сказал, что «я и мои коллеги находимся в постоянном поиске».
«Но будьте уверены, что в установленные сроки все посты будут заняты»,- отметил Серж Саргсян. Он подчеркнул, что считает «в корне ошибочным» делать заранее какие-либо заявления по данному вопросу.
Комментируя тот факт, что действующий премьер-министр Карен Карапетян несколько раз заявлял о желании продолжить руководить правительством в 2018 году, Серж Саргсян заявил:
«Это очень хорошее, здоровое и логичное желание. Как премьер-министр и как человек Карен Карапетян очень приемлемая фигура для нас. Поэтому, не надо искать здесь того, чего нет».
Серж Саргсян подчеркнул, что еще не пришло время говорить о планах на будущее. Отвечая на вопрос, останется ли он в политике, президент Армении ответил: «Посмотрим».