Սերժ Սարգսյան՝ դեռ ժամանակը չէ խոսել ապագա անելիքներիս մասին - Mediamax.am
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ դեռ վաղ է խոսել այն մասին, թե ինչով է ինքը զբաղվելու 2018 թվականին իր երկրորդ նախագահական ժամկետի լրանալուց հետո։
Նախագահն այդ մասին ասել է Արմենիա հեռուստաընկերությանը տված բացառիկ հարցազրույցում։
Խոսելով այն մասին, թե ովքեր կզբաղեցնեն երկրի ղեկավար պաշտոնները 2018 թվականին, ՀՀ նախագահն ասել է, որ «ես եւ գործընկերներս մշտական փնտրտուքի մեջ ենք»։
«Բայց վստահ եղեք, որ սահմանված ժամկետներում բոլոր պաշտոնները կլրացվեն», - ասել է Սերժ Սարգսյանը։ Նա շեշտել է, որ «շատ սխալ է» համարում այս հարցով նախապես որեւէ հայտարարություններ անելը։
Մեկնաբանելով այն փաստը, որ ներկայիս վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մի քանի անգամ հայտնել է 2018 թվականին իր պաշտոնավարությունը շարունակելու ցանկության մասին, ՀՀ նախագահն ասել է․
«Կարեն Կարապետյանի այդ ցանկությունը շատ լավ, առողջ, տրամաբանված ցանկություն է։ Ընդհանրապես, պետք է ասեմ, որ Կարեն Կարապետյանը թե որպես վարչապետ, թե որպես մարդ, շատ օգտակար է մեզ համար։ Ուստի պետք չէ այստեղ որեւէ բան փնտրել»։
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ իր ապագա անելիքների մասին խոսելու ժամանակը դեռ չի եկել։ Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք ինքը մնալու է քաղաքականության մեջ, ՀՀ նախագահն ասել է․ «Կտեսնենք»։

Armenian President: it is too early to discuss my future plans - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan said that it is still too early to discuss his plans after the completion of his second term in 2018.
President Sargsyan said this in an exclusive interview to Armenia TV on December 14.
Touching upon those to take the top positions in 2018, the Armenian President said: “Together with my partners, we are in permanent search”.
“Nevertheless, I would like to assure you that all the positions will be filled within the set deadlines,” Serzh Sargsyan said. He emphasized that “it is wrong” to make statements on the issue at this stage.
Commenting on the fact that current Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan stated on several occasions his willingness to continue holding his position in 2018, the Armenian President said:
“Karen Karapetyan’s desire to keep his position is good, reasonable and logical. Generally, I should tell you that Karen Karapetyan has our respect as Prime Minister and person. So there is no need to look for subtexts here.”
Serzh Sargsyan emphasized that it is not the right time to speak about his future plans.
Answering to the question on whether he is going to stay in politics, the Armenian President said: “We will see”.