Դեկտեմբերի 9-ին exit-poll չի իրականացվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքսը դիմել էր Հայաստանում սոցիոլոգիական հետազոտություններ իրականացնող մի քանի կազմակերպությունների՝ պարզելու, թե արդյո՞ք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օրը անցկացվելու է exit-poll:
«Բրեվիս» ընկերությունը, Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացան  եւ «GALLUP International association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ «Էմ Փի ՋԻ» ՍՊԸ-ն Մեդիամաքսին հայտնեցին, որ դեկտեմբերի 9-ին չեն պատրաստվում exit-poll իրականացնել:
Հիշեցնենք, որ նախորդ խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ՝ 2017թ. ապրիլի 2-ին exit-poll իրականացրեցին The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան: Այն անցկացվեց ՀՀ ամբողջ տարածքում, համապատասխան մեթոդաբանությամբ ընտրված 125 ընտրատեղամասերում:
Exit-poll իրականացվել էր նաեւ 2012 թվականի խորհրդարանական եւ 2013 թվականի նախագահական ընտրություններում:

No exit poll to be conducted on December 9 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Mediamax asked several polling organizations whether they will carry out an exit poll on the day of snap parliamentary elections.
Breavis company, Armenian Sociological Association and MPG (full member of GALLUP International Association in Armenia) told Mediamax that they are not going to conduct exit polls on December 9.
The Gallup Organization and Armenian Sociological Association conduced exit polls during the last parliamentary elections on April 2 of 2017. It was done throughout Armenia, at 125 polling stations, selected in accordance with relevant methodology.
Exit polls were also conducted during parliamentary elections in 2012 and presidential elections in 2013.