Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել Արարատ Միրզոյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր փակ, գաղտնի քվեարկությամբ Հայաստանի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել Արարատ Միրզոյանը, որն առաջադրված միակն թեկնածուն էր:
Նրա օգտին կողմ է քվեարկել 132 պատգամավորից 131-ը։
Անվավեր է ճանաչվել 1 քվեաթերթիկ։
Նախընտրական ելույթի ընթացքում Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ վերջին ամիսներին փորձել է բանակցային եւ գործընկերային լինել քաղաքական դաշտի ամենատարբեր ուժերի հետ։
«Ճիշտ այդպիսին են լինելու նաեւ իմ հետագա ջանքերը։ Խորին հարգանքով եւ բարձր գնահատանքով վերաբերելով ընդդիմության դերին՝ ինքս, որպես իշխող մեծամասնության ներկայացուցիչ, որը ոչ հեռու անցյալում ընդդմիադիր պատգամավոր էր, ամեն ինչ անելու եմ բոլոր խմբակցությունների հետ կառուցողական եւ արդյունավետ երկխոսության համար»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Yerevan /Mediamax/. In a closed ballot today the parliament of the 7th convocation elected the only nominee Ararat Mirozyan as NA Speaker.
131 out of 132 MPs voted for this candidacy.
1 ballot was invalid.
In a pre-election speech Ararat Mirzoyan said that over the recent months he had tried to negotiate and partner with various forces in the Armenian political field.
“I will continue to act accordingly. I deeply respect and appreciate the role of the opposition, and as a representative of the ruling majority, who was an opposition MP not long ago, I will do everything possible to provide constructive and efficient dialogue with all factions,” Ararat Mirzoyan said.