Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել Արարատ Միրզոյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր փակ, գաղտնի քվեարկությամբ Հայաստանի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել Արարատ Միրզոյանը, որն առաջադրված միակն թեկնածուն էր:
Նրա օգտին կողմ է քվեարկել 132 պատգամավորից 131-ը։
Անվավեր է ճանաչվել 1 քվեաթերթիկ։
Նախընտրական ելույթի ընթացքում Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ վերջին ամիսներին փորձել է բանակցային եւ գործընկերային լինել քաղաքական դաշտի ամենատարբեր ուժերի հետ։
«Ճիշտ այդպիսին են լինելու նաեւ իմ հետագա ջանքերը։ Խորին հարգանքով եւ բարձր գնահատանքով վերաբերելով ընդդիմության դերին՝ ինքս, որպես իշխող մեծամասնության ներկայացուցիչ, որը ոչ հեռու անցյալում ընդդմիադիր պատգամավոր էր, ամեն ինչ անելու եմ բոլոր խմբակցությունների հետ կառուցողական եւ արդյունավետ երկխոսության համար»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Арарат Мирзоян избран председателем Национального собрания Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Закрытым тайным голосованием председателем Национального собрания Армении 7-го созыва избран сегодня Арарат Мирзоян, который был единственным кандидатом на данный пост.
За его кандидатуру проголосовал 131 из 132 депутатов. Один бюллетень был признан недействительным.
В ходе своей речи Арарат Мирзоян заявил, что в последние месяцы он старался быть открытым и готовым к переговорам со всеми силами политического поля.
«Точно такими же будут мои последующие усилия. Высоко ценю и с глубоким уважением отношусь к роли оппозиции. В недалеком прошлом я и сам был оппозиционным депутатом и, будучи представителем правящего большинства, сделаю все для конструктивного и эффективного диалога со всеми политическими силами»,- отметил он.