Նախագահը հինգ «հին» եւ մեկ նոր նախարար է նշանակել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունները, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել նախարարների նշանակման մասին:
Մասնավորապես, նախագահի հրամանագրերով Արայիկ Հարությունյանը նշանակվել է կրթության եւ գիտության նախարար, Սուրեն Պապիկյանը՝ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար, Դավիթ Տոնոյանը՝ պաշտպանության նախարար, Արտակ Զեյնալյանը՝ արդարադատության նախարար, Արսեն Թորոսյանը՝ առողջապահության նախարար:
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար է նշանակվել Զարուհի Բաթոյանը, որն այդ պաշտոնում կփոխարինի Մանե Թանդիլյանին:

Президент Армении назначил 5 «старых» и одного нового министра - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На основе предложений премьер-министра, президент Армении Армен Саргсян подписал указы о назначении министров.
В частности, указами президента Араик Арутюнян назначен министром образования и науки, Сурен Папикян – министром территориального управления и развития, Давид Тоноян – министром обороны, Артак Зейналян – министром юстиции, Арсен Торосян – министром здравоохранения.
Все пятеро занимали те же посты в прошлом правительстве.
Заруи Батоян назначена министром труда и социальных вопросов. Она сменит на этой должности Мане Тандилян.