Նախագահը հինգ «հին» եւ մեկ նոր նախարար է նշանակել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունները, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել նախարարների նշանակման մասին:
Մասնավորապես, նախագահի հրամանագրերով Արայիկ Հարությունյանը նշանակվել է կրթության եւ գիտության նախարար, Սուրեն Պապիկյանը՝ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար, Դավիթ Տոնոյանը՝ պաշտպանության նախարար, Արտակ Զեյնալյանը՝ արդարադատության նախարար, Արսեն Թորոսյանը՝ առողջապահության նախարար:
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար է նշանակվել Զարուհի Բաթոյանը, որն այդ պաշտոնում կփոխարինի Մանե Թանդիլյանին:

Armenian President appoints 6 ministers
Yerevan /Mediamax/. Based upon the suggestions of Armenian Prime Minister, Armenian President Armen Sarkissian signed decrees on the appointment of ministers.
In particular, Arayik Harutyunyan has been appointed as Armenian Minister of Education and Science, Suren Papikyan - as Minister of Territorial Administration and Development, Davit Tonoyan - as Minister of Defense, Artak Zeynalyan - as Minister of Justice and Arsen Torosyan - as Minister of Healthcare.
All five held the same positions in the previous government.
Zaruhi Batoyan was appointed as Minister of Labor and Social Affairs, she will replace Mane Tandilyan in this position. Within previous government she worked as Deputy Minister of Labor and Social Affairs of Armenia.