Տիգրան Սարգսյանը հունիսի 4-ին ելույթ կունենա Բրյուսելում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հունիսի 4-ին ելույթ կունենա Բրյուսելի Եվրոպական քաղաքականության ուսումնասիրությունների կենտրոնում (CEPS):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետի ելույթը վերնագրված է «Հայաստանի եվրոպական կոչո՞ւմը» (Armenia’s European vocation?):
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ մայիսի 31-ին Երեւանում կկայանա նոր գումարման խորհրդարանի առաջին նիստը, որից հետո Հայաստանի կառավարությունը հրաժարական կտա:
Հաշվի առնելով հունիսի 4-ին Բրյուսելում նախատեսված միջոցառմանը Տիգրան Սարգսյանի մասնակցությունը` կարելի է եզրակացնել, որ, ամենայն հավանականությամբ, նա կրկին կգլխավորի կառավարությունը:

Tigran Sargsyan to deliver a speech on Armenia’s “European vocation” in Brussels
Yerevan/Mediamax/. On June 4, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan will deliver a speech on "Armenia’s European vocation?” at the Centre for European Policy Studies (CEPS) in Brussels.
Mediamax recalls that the first session of the parliament of new convocation will be held in Yerevan on May 31st, after which the government of Armenia will resign.
Taking into consideration that Tigran Sargsyan’s participation in the event in Brussels was scheduled for June 4th, it may be concluded that he will most likely head the cabinet of ministers again.