Տիգրան Սարգսյանը հունիսի 4-ին ելույթ կունենա Բրյուսելում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հունիսի 4-ին ելույթ կունենա Բրյուսելի Եվրոպական քաղաքականության ուսումնասիրությունների կենտրոնում (CEPS):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետի ելույթը վերնագրված է «Հայաստանի եվրոպական կոչո՞ւմը» (Armenia’s European vocation?):
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ մայիսի 31-ին Երեւանում կկայանա նոր գումարման խորհրդարանի առաջին նիստը, որից հետո Հայաստանի կառավարությունը հրաժարական կտա:
Հաշվի առնելով հունիսի 4-ին Բրյուսելում նախատեսված միջոցառմանը Տիգրան Սարգսյանի մասնակցությունը` կարելի է եզրակացնել, որ, ամենայն հավանականությամբ, նա կրկին կգլխավորի կառավարությունը:

Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян выступит 4 июня в Центре исследований европейской политики (CEPS) в Брюсселе.
Как сообщает Медиамакс, выступление премьер-министра озаглавлено «Европейское призвание Армении?» (Armenia’s European vocation?).
Медиамакс отмечает, что 31 мая в Ереване состоится первое заседание парламента нового созыва, после чего правительство Армении уйдет в отставку.
С учетом запланированного участия Тиграна Саргсяна на мероприятии в Брюсселе 4 июня, можно сделать вывод, что, скорее всего, он снова возглавит кабинет министров.