ԱԺ-ն ընդունեց Աֆղանստանում հայկական զորախմբի թվի ավելացման մասին որոշումը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային Ժողովն այսօր հավանության է արժանացրել Աֆղանստանում ISAF առաքելությանը մասնակցող հայաստանյան զորակազմի ընդլայնման մասին որոշումը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, կողմ են քվեարկել 81 պատգամավորներ, դեմ եւ ձեռնպահ ձայներ չեն եղել:
Նախօրեին ներկայացնելով որոշման նախագիծը` ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ասել էր, որ նախատեսվում է հայաստանյան խաղաղապահ զորախմբի թիվը 45-ից ավելացնել մինչեւ 130 զինծառայող:
Նրա խոսքերով, գերմանական հրամանատարության հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Աֆղանստանում իրականացվող առաքելությանը հայաստանյան խաղաղապահների մասնակցությունը մինչեւ 2012թ. դեկտեմբերի 31-ը երկարացնելու մասին:

Parliament approves decision on expanding the Armenian contingent in Afghanistan
Yerevan/Mediamax/. Today, Armenian parliament approved the decision on expanding the Armenian contingent taking part in ISAF Mission in Afghanistan.
81 deputies voted “in favor”, 0 against, with no abstentions, Mediamax reports.
Submitting the draft decision to parliament on May 10, Armenian Defense Minister Seyran Ohanian said that the Armenian peacekeeping contingent is planned to be increased from 45 to 130 people.
According to him, there is an agreement reached with the German Command on prolonging the participation of Armenian peacekeepers in the mission in Afghanistan till December 31, 2012.