Ռուբեն Վարդանյանը մեկնաբանել է Հայաստանում «Տրոյկա Դիալոգի» գործընկերների բարեգործական երեկոն - Mediamax.am
16051 դիտում
Ռուբեն Վարդանյանը մեկնաբանել է Հայաստանում «Տրոյկա Դիալոգի» գործընկերների բարեգործական երեկոն
Երեւան: Մեդիամաքս: Նախորդ շաբաթվա վերջին "Զվարթնոց” տաճարի հարակից տարածքում "Տրոյկա Դիալոգ” ընկերության գործընկերների կողմից անցկացված միջոցառման վերաբերյալ սոցիալական ցանցերում քննարկումների եւ ԶԼՄ-ներում հրապարակումների կապակցությամբ Մեդիամաքս-ի թղթակիցը մեկնաբանության խնդրանքով դիմել է գործարար եւ բարերար Ռուբեն Վարդանյանին, ով երկար տարիներ գլխավորել է "Տրոյկա Դիալոգը”:
““Տրոյկա Դիալոգ” ընկերության գործընկերների հրաժեշտի “պարահանդեսի” շրջանակներում, Հայաստանի մշակույթի նախարարության համապատասխան կառույցների կողմից հաստատված տարածքում անցկացվել է բարեգործական երեկո-աճուրդ` տաղանդավոր ֆինանսիստ-ուսանողներին աջակցելու համար հիմնադրամ ստեղծելու նպատակով: Ընդհանուր առմամբ, միջոցառմանը մասնակցել է 250 մարդ ամբողջ աշխարհից, որոնցից շատերն առաջին անգամ էին այցելել Հայաստան` իրենց ընտանիքների անդամների հետ միասին:
Տվյալ տարածքում ոչ հազվադեպ են անցկացվում հարսանիքներ եւ այլ ժամանցային միջոցառումներ, որոնք չգիտես ինչու պակաս հետաքրքրության կամ ոչ հավաստի մեկնաբանությունների առիթ են դառնում, քան “Տրոյկա Դիալոգի” գործընկերների բարեգործական երեկոն, որոնցից շատերը “Տաթեւի վերածնունդ”, UWC Dilijan միջազգային դպրոցի եւ Հայաստանում մեր այլ նախագծերի դոնորներն են:
Միեւնույն ժամանակ, պետք է խոստովանել, որ զանգվածային միջոցառման կազմակերպումը զերծ չի մնացել կապալառուի կողմից թույլ տված ցավալի թերություններից: Մասնավորապես, տարածքում աշխատող աշխատակիցներից ոմանք բարեգործական երեկոյի ավարտից հետո հագնված են եղել ոչ պատշաճ կերպով, եւ կապալառուի կողմից արվել են համապատասխան եզրակացություններ»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян прокомментировал благотворительный вечер партнеров "Тройки Диалог" в Армении - Mediamax.am
15375 просмотров
Рубен Варданян прокомментировал благотворительный вечер партнеров "Тройки Диалог" в Армении
Ереван/Медиамакс/. В связи с обсуждениями в социальных сетях и публикациями СМИ о мероприятии, проведенном партнерами компании «Тройка Диалог» на территории, прилегающей к храму «Звартноц» в конце прошлой недели, корреспондент Медиамакс обратился за комментарием к бизнесмену и меценату Рубену Варданяну, долгие годы возглавлявшему «Тройку Диалог».
«В рамках прощального «бала» партнеров компании «Тройка Диалог» на территории, утвержденной соответствующими структурами министерства культуры Армении, был проведен благотворительный вечер-аукцион для основания фонда, поддерживающего талантливых студентов-финансистов. Всего в вечере приняли участие 250 человек со всего мира, многие из которых впервые приехали в Армению вместе с членами своих семей.
На данной территории нередко проводятся свадьбы и другие увеселительные мероприятия, однако почему-то они вызывают меньше интереса и недостоверных комментариев, чем благотворительный вечер партнеров «Тройки Диалог», многие из которых являются донорами наших проектов в Армении - «Возрождение Татева», международная школа UWC Dilijan и др.
Вместе с тем, следует признать, что организация масштабного мероприятия не обошлась без определенных досадных недостатков, допущенных подрядчиком. В частности, некоторые из рабочих, работавших на территории после завершения благотворительного вечера, были одеты неподобающим образом, и подрядчиком сделаны соответствующие организационные выводы», - сказал Рубен Варданян.