Kempinski-ն ՀՀ ԱԳՆ-ի շենքի վրա «աչք չունի»
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի ապագա Kempinski հյուրանոցը գտնվելու է արտգործնախարարության շենքից ոչ հեռու, սակայն ոչ մի կապ չի ունենա Հանրապետության հրապարակի վրա տեղակայված ԱԳՆ շենքի հետ:
Այդ մասին Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում ասել է Kempinski-ի Արեւելյան Եվրոպայում հասարակության հետ կապերի պատասխանատու Լանա Մելնիկովան` մեկնաբանելով որոշ ԶԼՄ-ների հրապարակումները այն մասին, որ Հայաստանի ԱԳ եւ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունների շենքները փոխանցվելու են Kempinski հյուրանոցին:
Այս տարվա փետրվարին տարածված մամուլի հաղորդագրության մեջ ասվում էր, որ «Կեմպինսկի Երեւան» հյուրանոցը կլինի Kempinski-ի առաջին նախագիծը Հայաստանում եւ կտեղակայվի Ամիրյան փողոցի վրա, արտգործնախարարության շենքի մոտակայքում:
Երեւանի ապագա Kempinski հյուրանոցը գտնվելու է արտգործնախարարության շենքից ոչ հեռու, սակայն ոչ մի կապ չի ունենա Հանրապետության հրապարակի վրա տեղակայված ԱԳՆ շենքի հետ:
«Շքեղ հինգաստղանի հյուրանոցը իր հյուրերին կառաջարկի 150 սենյակներ եւ լյուքս համարներ», - ասված էր մամուլի հաղորդագրությունում: Նշվում էր նաեւ, որ հյուրանոցի բացումը նախատեսված է 2013 թ.-ին:
Ըստ Մեդիամաքսի տեղեկությունների, շենքը, որտեղ կտեղակայվի «Կեմպինսկի Երեւան» հյուրանոցը, պատկանում է մոսկովյան «Յունիաստրում բանկ»-ի նախագահ Գագիկ Զաքարյանին: Ըստ մեր տեղեկությունների, «Կեմպինսկի Երեւան» նախագծում նրա գործընկեր է հանդիսանում «Ռուցոգ» ներդրումային եւ շինարարական հոլդինգը, որի սեփականատերն է Մոսկվայում ապրող հայազգի գործարար: Ներկայումս «Ռուցոգ»-ը Մոսկվայում իրականացնում է «Նիկոլսկայա Կեմպինսկի Մոսկվա» հյուրանոցի շինարարությունը, որի բացումը նախատեսված է 2012 թ.-ին:

Kempinski не претендует на здание МИД Армении
Ереван/Медиамакс/. Будущий отель Kempinski в Ереване будет расположен недалеко от министерства иностранных дел, но не будет иметь какого-либо отношения к самому зданию МИД на площади Республики.
Об этом в интервью агентству Медиамакс сказала ответственная за связи с общественностью Kempinski в Восточной Европе Лана Мельникова, комментируя публикации армянских СМИ о том, что здания МИД и министерства энергетики и природных ресурсов Армении могут быть переданы под отель Kempinski.
В распространенном в феврале этого года официальном пресс-релизе говорилось, что «отель «Кемпински Ереван» станет первым проектом для «Кемпински» в Армении и расположится на улице Амиряна, вблизи от здания министерства иностранных дел».
Будущий отель Kempinski в Ереване будет расположен недалеко от министерства иностранных дел, но не будет иметь какого-либо отношения к самому зданию МИД на площади Республики.
«Роскошный пятизвездочный отель предложит гостям 150 номеров и люксов», - говорилось в пресс-релизе. Там же отмечалось, что открытие отеля запланировано на 2013 год.
По информации Медиамакс, девелопером здания, в котором, как ожидается, будет расположен отель «Кемпински Ереван», выступает президент московского «Юниаструм банка» Гагик Закарян. Его партнером в проекте «Кемпински Ереван» является инвестиционно-строительный холдинг «Руцог», владельцем которого является московский бизнесмен армянского происхождения. «Руцог» строит в настоящее время в Москве отель «Никольская Кемпински Москва», который планируется открыть во втором квартале 2012 года.