Kempinski-ն ՀՀ ԱԳՆ-ի շենքի վրա «աչք չունի»
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի ապագա Kempinski հյուրանոցը գտնվելու է արտգործնախարարության շենքից ոչ հեռու, սակայն ոչ մի կապ չի ունենա Հանրապետության հրապարակի վրա տեղակայված ԱԳՆ շենքի հետ:
Այդ մասին Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում ասել է Kempinski-ի Արեւելյան Եվրոպայում հասարակության հետ կապերի պատասխանատու Լանա Մելնիկովան` մեկնաբանելով որոշ ԶԼՄ-ների հրապարակումները այն մասին, որ Հայաստանի ԱԳ եւ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունների շենքները փոխանցվելու են Kempinski հյուրանոցին:
Այս տարվա փետրվարին տարածված մամուլի հաղորդագրության մեջ ասվում էր, որ «Կեմպինսկի Երեւան» հյուրանոցը կլինի Kempinski-ի առաջին նախագիծը Հայաստանում եւ կտեղակայվի Ամիրյան փողոցի վրա, արտգործնախարարության շենքի մոտակայքում:
Երեւանի ապագա Kempinski հյուրանոցը գտնվելու է արտգործնախարարության շենքից ոչ հեռու, սակայն ոչ մի կապ չի ունենա Հանրապետության հրապարակի վրա տեղակայված ԱԳՆ շենքի հետ:
«Շքեղ հինգաստղանի հյուրանոցը իր հյուրերին կառաջարկի 150 սենյակներ եւ լյուքս համարներ», - ասված էր մամուլի հաղորդագրությունում: Նշվում էր նաեւ, որ հյուրանոցի բացումը նախատեսված է 2013 թ.-ին:
Ըստ Մեդիամաքսի տեղեկությունների, շենքը, որտեղ կտեղակայվի «Կեմպինսկի Երեւան» հյուրանոցը, պատկանում է մոսկովյան «Յունիաստրում բանկ»-ի նախագահ Գագիկ Զաքարյանին: Ըստ մեր տեղեկությունների, «Կեմպինսկի Երեւան» նախագծում նրա գործընկեր է հանդիսանում «Ռուցոգ» ներդրումային եւ շինարարական հոլդինգը, որի սեփականատերն է Մոսկվայում ապրող հայազգի գործարար: Ներկայումս «Ռուցոգ»-ը Մոսկվայում իրականացնում է «Նիկոլսկայա Կեմպինսկի Մոսկվա» հյուրանոցի շինարարությունը, որի բացումը նախատեսված է 2012 թ.-ին:

Kempinski does not pretend for the building of Armenian MFA
Yerevan/Mediamax/. The building of a future Kempinski hotel in Yerevan is located near the Ministry of Foreign Affairs, but is not related to the buildings of a ministry itself.
Kempinski PR Manager for Eastern Europe Lana Melnikova said this in the interview to Mediamax, commenting on reports of Armenian media that the buildings of Armenian Foreign Ministry and Ministry of Energy and Natural Resources may be handed over to Kempinski.
The official press release disseminated this February said that “Kempinski Yerevan” hotel will become the first project for “Kempinski” in Armenia and will be located on Amiryan Street near the building of the Ministry of Foreign Affairs.
The building of a future Kempinski hotel in Yerevan is located near the Ministry of Foreign Affairs, but is not related to the buildings of a ministry itself.
“The 5-star luxurious hotel will include 150 rooms and deluxe-suits,” the press release said, mentioning that the hotel was planned to open in 2013.
According to Mediamax’s information, the developer of the building of “Kempinski Yerevan” hotel is the President of Moscow “Uniastrum Bank” Gagik Zakaryan. His partner in “Kempinski Yerevan” project is “Rutsog” investment and building holding owned by a businessman of Armenian descent from Moscow. “Rutsog” is currently building “Nikolskaya Kempinski Moscow” hotel in Moscow, which is due to open in the second half of 2012.