ԱԻՆ-ի աջակցությամբ Ճամբարակի դպրոցում թաքստոց է կառուցվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ջանքերով եւ Ճամբարակի քաղաքապետի աջակցությամբ Ճամբարակի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի տարածքում կառուցվել է թաքստոց:
Թաքստոցը նախատեսված է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտելու դեպքում սահմանամերձ համայնքի երեխաների անվտանգությունն ապահովելու համար:
Թաքստոցում կարող է պատսպարվել առավելագույնը 20 մարդ: Սահմանամերձ համայնքներում թաքստոցների կառուցման նախաձեռնությունն ունի շարունակական բնույթ:

Убежище построено в школе Чамбарака - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Усилиями Гегаркуникского областного спасательного департамента министерства чрезвыйчайных ситуаций Армении и при поддержке мэра Чамбарака на территории средней школы N 1 построено убежище.
Убежище предназначено для обеспечения безопасности детей приграничной общины в случае нарушения режима соблюдения перемирия со стороны противника.
В убежище могут укрыться максимум 20 человек. Инициатива строительства убежищ в приграничных общинах носит продолжительный характер - в ближайшем будущем аналогичное убежище будет построено в селе Ваан.