ԱԻՆ-ի աջակցությամբ Ճամբարակի դպրոցում թաքստոց է կառուցվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ջանքերով եւ Ճամբարակի քաղաքապետի աջակցությամբ Ճամբարակի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի տարածքում կառուցվել է թաքստոց:
Թաքստոցը նախատեսված է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտելու դեպքում սահմանամերձ համայնքի երեխաների անվտանգությունն ապահովելու համար:
Թաքստոցում կարող է պատսպարվել առավելագույնը 20 մարդ: Սահմանամերձ համայնքներում թաքստոցների կառուցման նախաձեռնությունն ունի շարունակական բնույթ:

MES supports construction of shelter at Chambarak School - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Gegharkunik Regional Rescue Department of Armenian Ministry of Emergency Situations and Mayor of Chambarak supported the construction of safety shelter adjacent to Secondary School No.1 in Chambarak.
The shelter is elaborated for providing security of children from borderline communities in case of ceasefire violations by the rival.
The shelter accommodates about 20 people. The initiative will be continuously implemented in other communities of Armenia. MES reports that similar shelter will be soon constructed in Vahan village.