Մեկնարկել է ARARAT Charles Aznavour Signature Blend նախագիծը
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի կոնյակի գործարանն (ԵԿԳ) այսօր հայտնել է ARARAT Charles Aznavour Signature Blend նախագծի մեկնարկի մասին:
Այն հանդիսանում է մեծն արտիստի եւ միջազգային բրենդի համատեղ աշխատանքի արդյունքը՝ սկսված դեռեւս 2017 թվականին, նշվում է ԵԿԳ հաղորդագրության մեջ:
«Մեկ ու կես տարվա ընթացքում մաեստրոն եւ նրա ընտանիքն անմիջական մասնակցություն են ունեցել ARARAT Charles Aznavour Signature Blend բացառիկ կոնյակի ստեղծման բոլոր փուլերին՝ սպիրտների ընտրությունից մինչեւ ձեւավորման հաստատումը: Սերտ համագործակցության ջերմ դրվագներից մեկը մաեստրոյի 2017 թվականի մայիսին գործարան կատարած այցն էր: Այցի ընթացքում նկարահանվել է կարճամետրաժ վավերագրական ֆիլմ:
Միանալով մաեստրոյի մարդասիրական առաքելությանը՝ ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակի ստեղծման նախագիծը կաջակցի «Ազնավուր» հիմնադրամին, ինչպես նաեւ գալիք սերունդների համար բացառիկ հարթակ հանդիսացող «Ազնավուր» կենտրոնին, որը կբացվի 2021 թվականին եւ նախատեսված է ֆրանսիական մշակույթի տարածման եւ Հայաստանից ու այլ երկրներից սկսնակ արտիստների աջակցման համար», - ասված է հաղորդագրությունում:
Լուսանկարը` ARARAT
Նոյեմբերի 17-ին ԱՐԱՐԱՏ թանգարանում կմեկնարկի «Ազնավուր: Կյանքի պահեր» խորագրով Շառլ Ազնավուրի կողմից արված լուսանկարների բացառիկ ցուցահանդեսը, որն ավելի վաղ նախատեսվում էր անցկացնել ARARAT-ի փակ միջոցառման ժամանակ: Ցուցահանդեսն անվճար կգործի մայրաքաղաքի բոլոր բնակիչների եւ հյուրերի համար:
«Շառլ Ազնավուրի եւ իր ընտանիքի հետ այս բացառիկ համագործակցության շնորհիվ՝ մենք հնարավորություն ունեցանք մեկ ու կես տարվա ընթացքում ականատես լինել ոգեշնչման, առատաձեռնության, վարպետության եւ սեփական մասնագիտության հանդեպ աներեւակայելի սիրո պատմությանը: Մենք անկեղծորեն հավատում ենք, որ այս նախագիծը կբացահայտի իր մշակութային ժառանգության եւս մեկ եզր», - նշել է ԵԿԳ-ի վաճառքների եւ շուկայավարության տնօրեն Կարին Մադելրիոն:
«ARARAT Charles Aznavour Signature Blend-ը խորհրդանշում է ոչ միայն իմ հոր կարիերայի առանցքային փուլերը, այլեւ այն արժեքները, որոնք նա մարմնավորում է՝ նրբագեղություն, անսահման վարպետություն եւ առատաձեռնություն: Ինձ հաճելի է տեսնել, որ այնպիսի կազմակերպությունը, ինչպիսին է Երեւանի կոնյակի գործարանը, ցանկանում է եւ պատրաստ է աջակցել այն մարդասիրական նախաձեռնություններին, որոնց հավատում է», - ասել է «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր Նիկոլա Ազնավուրը:
Բացառիկ կուպաժը բաղկացած է հազվագյուտ հնագույն սպիրտներից, որոնք արտացոլում են Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործական ուղու կարեւորագույն պահերը:
1956: Առաջին հաղթանակի նոտաներ: Շառլ Ազնավուրի դեբյուտը Փարիզի Օլիմպիա համերգասրահում:
1960: Համաշխարհային փառքի նոտաներ: Je m'voyais déjà  երգի ստեղծումը, որի շնորհիվ Շառլ Ազնավուրը հայտնի դարձավ ողջ աշխարհում:

ЕКЗ объявил о запуске проекта ARARAT Charles Aznavour Signature Blend - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Ереванский коньячный завод (ЕКЗ) объявил сегодня о запуске проекта ARARAT Charles Aznavour Signature Blend.
Это результат совместной работы великого артиста с международным брендом, которая началась еще в 2017 году, говорится в сообщении ЕКЗ.
«На протяжении полутра лет маэстро и его семья принимали непосредственное участие во всех этапах создания уникального коньяка ARARAT Charles Aznavour Signature Blend: начиная от отбора спиртов коньяка до утверждения дизайна. Одним из теплых эпизодов тесного сотрудничества стал визит маэстро на завод в мае 2017 года, в ходе которого был отснят короткометражный документальный фильм, рассказывающий о бесконечном мастерстве и любви великого артиста к творчеству, в любых его проявлениях.
Присоединяясь к гуманитарной миссии маэстро, проект по созданию коньяка ARARAT Charles Aznavour Signature Blend окажет поддержку Фонду Азнавура, а также открывающемуся в 2021 году Центру Азнавура - уникальной платформе для новых поколений, предназначенной для распространения французской культуры и поддержки молодых, начинающих артистов из Армении и других стран», - говорится в сообщении.
Фото: ARARAT
17 ноября в Музее АРАРАТ откроется уникальная выставка фотографий, сделанных самим Шарлем Азнавуром «Азнавур. Моменты Жизни», которую ранее предполагалось провести на закрытом мероприятии АРАРАТ. Фотовыставка будет открыта для всех жителей и гостей столицы на бесплатной основе.
«Благодаря этому уникальному творческому сотрудничеству с Шарлем Азнавуром и его семьей, мы имели возможность на протяжении полутра лет быть свидетелями истории вдохновения, щедрости, мастерства и невероятной страсти к своей профессии. Мы искренне верим, что этот проект откроет еще одну грань его культурного наследия», - сказала директор по маркетингу ЕКЗ Карин Мадельрье.
«ARARAT Charles Aznavour Signature Blend символизирует не только ключевые этапы в карьере моего отца, но и ценности, которые он воплощает: элегантность, безграничное мастерство и щедрость. Мне приятно видеть, что такие компании, как Ереванский коньячный завод, желают и готовы поддержать гуманитарные инициативы, в которые верят», - отметил соучредитель Фонда Азнавура Никола Азнавур.
Уникальный купаж включает редкие винтажные спирты, датированные годами, отражающими важные вехи в творчестве Шарля Азнавура:
1956. Ноты первого триумфа. Дебют Шарля Азнавура в концертном зале Олимпия в Париже
1960. Ноты всемирной славы. Создание песни Je m'voyais déjà, благодаря которой Азнавур стал известен во всем мире