Մեկնարկել է ARARAT Charles Aznavour Signature Blend նախագիծը
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի կոնյակի գործարանն (ԵԿԳ) այսօր հայտնել է ARARAT Charles Aznavour Signature Blend նախագծի մեկնարկի մասին:
Այն հանդիսանում է մեծն արտիստի եւ միջազգային բրենդի համատեղ աշխատանքի արդյունքը՝ սկսված դեռեւս 2017 թվականին, նշվում է ԵԿԳ հաղորդագրության մեջ:
«Մեկ ու կես տարվա ընթացքում մաեստրոն եւ նրա ընտանիքն անմիջական մասնակցություն են ունեցել ARARAT Charles Aznavour Signature Blend բացառիկ կոնյակի ստեղծման բոլոր փուլերին՝ սպիրտների ընտրությունից մինչեւ ձեւավորման հաստատումը: Սերտ համագործակցության ջերմ դրվագներից մեկը մաեստրոյի 2017 թվականի մայիսին գործարան կատարած այցն էր: Այցի ընթացքում նկարահանվել է կարճամետրաժ վավերագրական ֆիլմ:
Միանալով մաեստրոյի մարդասիրական առաքելությանը՝ ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակի ստեղծման նախագիծը կաջակցի «Ազնավուր» հիմնադրամին, ինչպես նաեւ գալիք սերունդների համար բացառիկ հարթակ հանդիսացող «Ազնավուր» կենտրոնին, որը կբացվի 2021 թվականին եւ նախատեսված է ֆրանսիական մշակույթի տարածման եւ Հայաստանից ու այլ երկրներից սկսնակ արտիստների աջակցման համար», - ասված է հաղորդագրությունում:
Լուսանկարը` ARARAT
Նոյեմբերի 17-ին ԱՐԱՐԱՏ թանգարանում կմեկնարկի «Ազնավուր: Կյանքի պահեր» խորագրով Շառլ Ազնավուրի կողմից արված լուսանկարների բացառիկ ցուցահանդեսը, որն ավելի վաղ նախատեսվում էր անցկացնել ARARAT-ի փակ միջոցառման ժամանակ: Ցուցահանդեսն անվճար կգործի մայրաքաղաքի բոլոր բնակիչների եւ հյուրերի համար:
«Շառլ Ազնավուրի եւ իր ընտանիքի հետ այս բացառիկ համագործակցության շնորհիվ՝ մենք հնարավորություն ունեցանք մեկ ու կես տարվա ընթացքում ականատես լինել ոգեշնչման, առատաձեռնության, վարպետության եւ սեփական մասնագիտության հանդեպ աներեւակայելի սիրո պատմությանը: Մենք անկեղծորեն հավատում ենք, որ այս նախագիծը կբացահայտի իր մշակութային ժառանգության եւս մեկ եզր», - նշել է ԵԿԳ-ի վաճառքների եւ շուկայավարության տնօրեն Կարին Մադելրիոն:
«ARARAT Charles Aznavour Signature Blend-ը խորհրդանշում է ոչ միայն իմ հոր կարիերայի առանցքային փուլերը, այլեւ այն արժեքները, որոնք նա մարմնավորում է՝ նրբագեղություն, անսահման վարպետություն եւ առատաձեռնություն: Ինձ հաճելի է տեսնել, որ այնպիսի կազմակերպությունը, ինչպիսին է Երեւանի կոնյակի գործարանը, ցանկանում է եւ պատրաստ է աջակցել այն մարդասիրական նախաձեռնություններին, որոնց հավատում է», - ասել է «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր Նիկոլա Ազնավուրը:
Բացառիկ կուպաժը բաղկացած է հազվագյուտ հնագույն սպիրտներից, որոնք արտացոլում են Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործական ուղու կարեւորագույն պահերը:
1956: Առաջին հաղթանակի նոտաներ: Շառլ Ազնավուրի դեբյուտը Փարիզի Օլիմպիա համերգասրահում:
1960: Համաշխարհային փառքի նոտաներ: Je m'voyais déjà  երգի ստեղծումը, որի շնորհիվ Շառլ Ազնավուրը հայտնի դարձավ ողջ աշխարհում:

This is the result of collaboration between the great artist and international brand, which started back in 2017, YBC informed.
“Over the past 18 months maestro and his family have been taking part in every single stage of creation of unique brandy ARARAT Charles Aznavour Signature Blend – from selection of spirits to design confirmation. One of the warmest episodes of this partnership was the visit of maestro to factory in May of 2017, during which a short documentary has been made, presenting the eternal mastery and love of the great artist for every facet of creativity whatever it is.
Joining the humanitarian mission of maestro, YBC through the ARARAT Charles Aznavour. Signature Blend will bring its support to the Aznavour Foundation, as well as the Aznavour Center to be opened in 2021 as a unique platform for generations to come, to promote French culture, encourage and extend a  helping hand to young artists from Armenia and abroad,” the statement reads.
Photo: ARARAT
On November 17 a unique exhibition of photos, taken by Charles Aznavour himself, called “Aznavour. Moments of Life” will be opened at ARARAT Museum. This photo exhibition was supposed to be held at the closed ARARAT event, but will be available for all the residents and guests of Yerevan for free.
“Thanks to this unique creative union with Charles Aznavour and his family we had an exceptional opportunity for a year and a half to observe and participate in the story of inspiration, generosity, mastery and incredible passion towards profession. We sincerely believe that this project will reveal one more facet of his cultural heritage,” says Karine Madelrieu, Marketing Director of Yerevan Brandy Company.
“ARARAT Charles Aznavour Signature Blend is a subtle mix symbolizing important steps in my father’s career and the values he carries: elegance, great mastery of his art and generosity. I am pleased to see that companies like YBC are willing to support causes in which they believe,” noted Nicolas Aznavour, the co-founder of Aznavour Foundation.
The unique blend includes rare vintage spirits, reflecting the significant milestones of Aznavour’s creative life.
1956. Notes of First Triumph. Debut Performance at the Olympia in Paris
1960. Notes of Global Fame. The launch of “Je m’voyais déjà” song. Rise of International Recognition