Առաջին մեծության ռոք-աստղը ելույթ է ունեցել Արցախում
Երեւան: Մեդիամաքս: Համաշխարհային ռոքի աստղ, Black Country Communion խմբի անդամ Գլեն Հյուզը սեպտեմբերի 13-ին մասնակցել է ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կայացած համերգին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Գլեն Հյուզը Dorians խմբի համերգի հատուկ հյուրն էր: Խմբին նվագակցում էր Black Country Communion-ի մեկ այլ անդամ` Դերեք Շերինյանը:
Անվճար բացօթյա համերգը կայացել է Ստեփանակերտի կենտրոնում, դրան ներկա են եղել հազարավոր արցախցիներ:
Գլեն Հյուզը դարձավ առաջին ռոք-աստղը, ով ելույթ է ունեցել Ստեփանակերտում:
Սեպտեմբերի 13-ին Գլեն Հյուզին եւ Դերեք Շերինյանին ընդունել է ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը:
1973-1976թթ. Գլեն Հյուզը Deep Purple խմբի բաս-կիթառահարն էր, այնուհետեւ համագործակցել է բազմաթիվ անվանի երաժիշտների հետ:
Բացի Գլեն Հյուզից եւ Դերեք Շերինյանից, Black Country Communion խմբում հանդես են գալիս կիթառահար Ջո Բոնամասան եւ հարվածային գործիքներ նվագող Ջեյսոն Բոնեմը: Վերջինս Led Zeppelin խմբի լեգենդար երաժիշտ Ջոն Բոնեմի որդին է:

Впервые в истории рок-звезда первой величины выступила в Степанакерте
Ереван/Медиамакс/. Звезда мирового рока, участник супер-группы Black Country Communion Гленн Хьюз выступил 13 сентября на концерте в столице Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Степанакерте.
Как сообщает Медиамакс, Гленн Хьюз стал специальным гостем концерта группы Dorians, вместе с которой выступал другой участник Black Country Communion Дерек Шеринян.
Бесплатный концерт под открытым небом прошел в центре Степанакерта и собрал многотысячную аудиторию. По словам очевидцев, это было самое яркое шоу в истории Арцаха.
Гленн Хьюз стал первой рок-звездой первой величины, выступившим в Степанакерте.
13 сентября Дерека Шериняна и Гленна Хьюза принял президент НКР Бако Саакян.
В 1973-1976 годах Гленн Хьюз был бас-гитаристом Deep Purple, после чего сотрудничал со многими известными музыкантами.
В состав супер-группы Black Country Communion, помимо Хьюза и Шериняна, входят гитарист Джо Бонамасса и ударник Джейсон Бонэм (сын легендарного ударника Led Zeppelin Джона Бонэма).