Ժոզե Բարոզու. Հայաստանը, Վրաստանը եւ Մոլդովան լավագույն առաջընթացն են գրանցել
Երեւան/Մեդիամաքս/. Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Մանուել Բարոզուն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ «Հայաստանը, Վրաստանը եւ Մոլդովան այն երկրներն են, որոնք լավագույն առաջընթացն են գրանցել Արեւելյան Գործընկերության շրջանակներում»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ժոզե Մանուել Բարոզուն այս  մասին ասել է այսօր՝ Երեւանում մեկնարկած Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) Արեւելյան Գործընկերության առաջնորդների երկրորդ գագաթնաժողովից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Մենք շատ լուրջ ներդրում պիտի կատարենք 2013 թ.-ի դեկտեմբերին Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան Գործընկերության գագաթնաժողովում: ԵՄ հաստատակամ է շարունակել արեւելյան գործընկերների հետ համագործակցությունը: Կոչ եմ անում մեր գործընկերներին պահպանել իրենց հավակնությունները: Մենք համարում ենք ձեզ եվրոպական արժեքների ընտանիքի անդամ եւ միասին կարող ենք անել ավելին»,- ասել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահը:

Yerevan/Mediamax/. Chairman of European Commission Jose Manuel Barroso stated in Yerevan that “Armenia, Georgia and Moldova made the most progress within Eastern Partnership”.
Head of the European Commission said this during a press conference on the results of the Summit of Eastern Partnership of European People’s Party (EPP) in the evening of November 30, Mediamax reports.
“A significant contribution should be made in advance of the Eastern Partnership Summit due in Vilnius in November 2013. EU is fully determined to continue the cooperation with the Eastern partners. I urge all our partners to keep their ambitions. We consider you members of the family of European values and together we can do even more”, stressed Barroso.