Ժոզե Բարոզու. Հայաստանը, Վրաստանը եւ Մոլդովան լավագույն առաջընթացն են գրանցել
Երեւան/Մեդիամաքս/. Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Մանուել Բարոզուն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ «Հայաստանը, Վրաստանը եւ Մոլդովան այն երկրներն են, որոնք լավագույն առաջընթացն են գրանցել Արեւելյան Գործընկերության շրջանակներում»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ժոզե Մանուել Բարոզուն այս  մասին ասել է այսօր՝ Երեւանում մեկնարկած Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) Արեւելյան Գործընկերության առաջնորդների երկրորդ գագաթնաժողովից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Մենք շատ լուրջ ներդրում պիտի կատարենք 2013 թ.-ի դեկտեմբերին Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան Գործընկերության գագաթնաժողովում: ԵՄ հաստատակամ է շարունակել արեւելյան գործընկերների հետ համագործակցությունը: Կոչ եմ անում մեր գործընկերներին պահպանել իրենց հավակնությունները: Մենք համարում ենք ձեզ եվրոպական արժեքների ընտանիքի անդամ եւ միասին կարող ենք անել ավելին»,- ասել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահը:

Ереван /Медиамакс/. Председатель Европейской комиссии Жозе Мануэль Баррозу заявил в Ереване, что «Армения, Грузия и Молдова обеспечили лучший прогресс в рамках Восточного Партнерства».
Как сообщает Медиамакс, глава Европейской комиссии сказал об этом вечером 30 ноября на пресс-конференции по итогам саммита Восточного Партнерства Европейского народной партии (ЕНП). В саммите приняли участие президенты Армении и Грузии Серж Саргсян и Михаил Саакашвили, премьер-министр Молдовы Влад Филат, председатель Европейской комиссии Жозе Мануэль Баррозу и глава ЕНП Вильфред Мартенс.
«На предстоящем в ноябре 2013 года в Вильнюсе саммите Восточного Партнерства нам предстоит сделать важный вклад. ЕС полон решимости продолжать сотрудничество с восточными партнерами. Призываю наших партнеров сохранять свои амбиции. Мы считаем вас членами семьи европейских ценностей, и вместе мы можем сделать большее», - подчеркнул Баррозу. --0--