Երեւանի քաղաքապետարանը վստահելի գործընկեր է, ասել է ԵՄ դեսպանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Պյոտր Սվիտալսկին այսօր ասել է, որ Երեւանի քաղաքապետարանը վստահելի գործընկեր է:
Այս մասին դեսպանն ասել է Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ հանդիպմանը:
«Մենք բազմիցս ենք համոզվել, որ Երեւանի քաղաքապետարանն իրոք վստահելի գործընկեր է, ինչի արդյունքներն արտացոլված են մեր համատեղ ծրագրերում: Մենք եւս կարեւորում ենք քաղաքապետարանի հետ համագործակցության ընդլայնումը, եւ ուրախ եմ, որ համատեղ ծրագրերի շրջանակում կարողանում ենք մեր լուման ունենալ Երեւանի զարգացման գործում»,- նշել է Պյոտր Սվիտալսկին:
Տարոն Մարգարյանն էլ ընդգծել է, որ քաղաքապետարանը բաց է ԵՄ-ի հետ ցանկացած ձեւաչափով փոխգործակցության համար:
Կողմերը քննարկել են մայիսի 27-ին Եվրոպայի օրվան նվիրված միջոցառումների անցկացման հետ կապված հարցեր: Պյոտր Սվիտալսկին տեղեկացրել է, որ ապրիլի 15-ին կմասնակցի Երեւանի համաքաղաքային ծառատունկին:

Yerevan /Mediamax/. Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Switalski said today that Yerevan Municipality was a reliable partner.
The EU Ambassador said this at the meeting with Mayor of Yerevan Taron Margaryan.
“We have been assured on many occasions that Yerevan Municipality is a reliable partner, which is reflected on our joint projects. We also attach special importance to the extension of our cooperation with Yerevan Municipality. We are happy to be able to contribute to the development of Yerevan within the frames of our joint projects,” Piotr Switalski noted.
Taron Margaryan emphasized that Yerevan Municipality was open to cooperation with the European Union in any format.
The sides discussed organizational issues, relating to Europe Day Celebration Events to be held on May 27. Piotr Switalski informed that he would take part in the citywide tree-plating in Yerevan on April 15.