Թուրք նախարարը մեղադրել է Հայաստանին
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Իսմեթ Յիլմազը մեղադրել է Հայաստանին «տարածաշրջանային ոչ բարիդրացիական քաղաքականություն» վարելու մեջ:
«Մաեստրո» հեռուստաալիքի հաղորդման համաձայն՝ Թբիլիսիում վրացի ու ադրբեջանցի գործընկերների հետ բանակցություններին հաջորդող ճեպազրույցում Իսմեթ Յիլմազը հայտարարել է, որ «Հայաստանը տարածաշրջանի միակ երկիրն է, որ տարածքային պահանջներ է ներկայացնում հարեւան պետություններին» եւ «նույնիսկ զավթում է նրանց պատմական հուշարձանները»:
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Մինդիա Ջանելիձեն ճեպազրույցի ժամանակ նշել է, որ Թբիլիսիում կայացած եռակողմ հանդիպումը «ուղղված չէ որեւէ մեկի դեմ, այլ ծառայելու է տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության ամրապնդմանը»:

Министр обороны Турции обвинил Армению в «недружественной политике»
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Турции Исмет Йылмаз обвинил сегодня Армению в проведении «недружественной региональной политики».
Согласно сообщению телекомпании «Маэстро», выступая в Тбилиси на брифинге по итогам переговоров с грузинским и азербайджанским коллегами он заявил, что «Армения - единственная страна в регионе, которая имеет территориальные претензии к соседям», а также «даже оккупирует их исторические памятники».
Министр обороны Грузии Миндиа Джанелидзе заметил на брифинге, что трехсторонняя встреча в Тбилиси «не направлена против кого-либо, а послужит укреплению мира и безопасности в регионе».