Թուրք նախարարը մեղադրել է Հայաստանին
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Իսմեթ Յիլմազը մեղադրել է Հայաստանին «տարածաշրջանային ոչ բարիդրացիական քաղաքականություն» վարելու մեջ:
«Մաեստրո» հեռուստաալիքի հաղորդման համաձայն՝ Թբիլիսիում վրացի ու ադրբեջանցի գործընկերների հետ բանակցություններին հաջորդող ճեպազրույցում Իսմեթ Յիլմազը հայտարարել է, որ «Հայաստանը տարածաշրջանի միակ երկիրն է, որ տարածքային պահանջներ է ներկայացնում հարեւան պետություններին» եւ «նույնիսկ զավթում է նրանց պատմական հուշարձանները»:
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Մինդիա Ջանելիձեն ճեպազրույցի ժամանակ նշել է, որ Թբիլիսիում կայացած եռակողմ հանդիպումը «ուղղված չէ որեւէ մեկի դեմ, այլ ծառայելու է տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության ամրապնդմանը»:

Minister of Defense of Turkey Ismet Yilmaz
Yerevan /Mediamax/. Minister of Defense of Turkey Ismet Yilmaz today accused Armenia of pursuing “unfriendly regional policy”.
According to Maestro TV Сompany, he stated at a briefing following the talks with Georgian and Azerbaijani counterparts in Tbilisi that “Armenia is the only country in the region which has territorial claims to the neighbors”, and “even occupies their historical monuments”.
Georgian Defense Minister Mindia Janelidze noted at the briefing that the trilateral meeting in Tbilisi “is not aimed against anyone. It will serve for strengthening of peace and security in the region”.