Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր կուսակցությունը պատրաստ է կարգավորել Հայաստանի հետ հարաբերությունները առանց նախապայմանների - Mediamax.am
3946 դիտում
Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր կուսակցությունը պատրաստ է կարգավորել Հայաստանի հետ հարաբերությունները առանց նախապայմանների
Քեմալ Քիլիչդարօղլու
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքայի գլխավոր ընդդիմադիր` Հանրապետական Ազգային կուսակցության առաջնորդ Քեմալ Քիլիչդարօղլուն հայտարարել է Հայաստանի հետ առանց նախապայմանների բանակցություններ սկսելու պատրաստակամության մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը` վկայակոչելով Hurriet-ը, Քիլիչդարօղլուն հայտարարել է, որ «ոչ ոք չի կարող ասել, որ ես համամիտ եմ վարչապետ Էրդողանի հետ այս հարցի շուրջ»:
Կուսակցության փոխնախագահ Օսման Կորութուրքն իր հերթին ասել է, որ «մենք դիտարկում ենք հայկական զորքերի դուրս բերումը որպես ժեստ, այլ ոչ թե պայման»:
Հունիսի 12-ին Թուրքիայում կայացած խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետական Ազգային կուսակցությունը «Արդարություն եւ Զարգացում» իշխող կուսակցության գլխավոր հակառակորդ էր եւ հավաքել է ձայների 25%-ը:

Главная оппозиционная партия Турции готова нормализовать отношения с Арменией без предусловий - Mediamax.am
3948 просмотров
Главная оппозиционная партия Турции готова нормализовать отношения с Арменией без предусловий
Кемаль Кылычдароглу
Ереван, 22 июня. /Медиамакс/. Лидер главной оппозиционной турецкой Республиканской Народной партии Кемаль Кылычдароглу заявил о готовности вести переговоры с Арменией без предварительных условий.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Hurriet, Кылычдароглу заявил, что «никто не может сказать, что я согласен с премьер-министром Эрдоганом в этом вопросе».
Замглавы партии Осман Корутюрк, в свою очередь, сказал, что «мы рассматриваем возможный вывод армянских войск в качестве жеста, а не условия»
Республиканская Народная партия была главным соперником правящей партии «Справедливости и Развития» в ходе прошедших 12 июня в Турции парламентских выборов и набрала 25% голосов.