ՀՀ նախագահը Բ. Օբամային խնդրել է արտասանել “ցեղասպանություն” բառը - Mediamax.am
Երեւան, Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է, որ այս տարի ապրիլի 24-ին ամերիկահայերին ուղղված իր ամենամյա ուղերձում ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման արտասանի "ցեղասպանություն" բառը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր հանդես գալով Շվեյցարիայի նախագահի հետ համատեղ ասուլիսում, Սերժ Սարգսյանը խոստովանել է, որ անձամբ է խնդրել ԱՄՆ նախագահին այդ մասին:
“Դա մշտապես եղել է հայկական կողմի ցանկությունը”, - ասել է ՀՀ նախագահը:
“Իհարկե, ցանկություններն ու իրականությունը տարբեր բաներ են: Բայց եթե անգամ այս տարի ԱՄՆ նախագահը չարտասանի “ցեղասպանություն” բառը, մենք շարունակելու ենք պայքարել դրա համար”, - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Armenian President asked Barack Obama to use the G-word - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsian wants U.S. President Barack Obama to use the word "genocide" on April 24, 2011, in his annual address to the American-Armenians.
Mediamax reports that giving a joint news conference with Swiss President today, Serzh Sargsian admitted that he has personally asked U.S. President to do that.
“This has always been the wish of the Armenian side”, Armenian President said.
“Of course, wishes and the reality are different things. But even if U.S. President does not pronounce the word “genocide” this year, we will continue struggling for that”, Serzh Sargsian stated.