2015-ին Հայաստանը կշարունակի ՆԱՏՕ-ի հետ փորձի փոխանակումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2015 թ-ին Հայաստանը կշարունակի ՆԱՏՕ-ի հետ խորհրդատվության, փորձի փոխանակման գործընթացը եւ Գործողությունների ծրագրի արդիականացումը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, այս մասին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Դավիթ Տոնոյանը եւ ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար Արմեն Եդիգարյանը դեկտեմբերի 18-ին մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպված Պաշտպանության եւ անվտանգության հաստատություններում բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի` Բարձրաստիճան առաջնորդների օրվա միջոցառումներին:
Այս նախաձեռնության մասնակից առաջատար երկրների ներկայացուցիչները բարեվարքության ամրապնդման եւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ կարծիքներ են փոխանակել արձանագրված առաջընթացի, ՆԱՏՕ-ի եւ այլ շահագրգիռ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության բարելավման հեռանկարների շուրջ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ներկայացրել է պաշտպանական բարեփոխումների շրջանակներում պաշտպանական համակարգում Բարեվարքության ամրապմդման եւ ՊՆ հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագիրը, թափանցիկության եւ վերահսկողության  բարելավման ուղղությամբ Հայաստանի կողմից իրականացվող քաղաքականությունն ու ծրագրի շրջանակներում միջազգային համագործակցությունը:

В 2015 году Армения продолжит консультации и обмен опытом с НАТО - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В 2015 году Армения продолжит процесс консультаций и обмена опытом, а также модернизацию Плана действий с НАТО.
Как сообщает пресс-служба МО Армении, об этом в штаб-квартире НАТО в Брюсселе сказал первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян.
Тоноян и глава миссии Армении в НАТО Армен Едигарян 18 декабря участвовали в Программе по строительству дисциплины в учреждениях по безопасности и обороне в ходе Дня высокопоставленных лидеров.
Представители лидирующих в данной инициативе стран обменялись мнениями относительно строительства дисциплины и борьбы с коррупцией, достигнутого прогресса и улучшения сотрудничества в рамках НАТО и других заинтересованных организаций.
Первый заместитель министра обороны Армении представил план действий МО Армении, направленный на усиление дисциплины, борьбу с коррупцией, а также международное сотрудничество, осуществляемые в рамках оборонных реформ и ориентированные на улучшение контроля и повышение прозрачности.