2015-ին Հայաստանը կշարունակի ՆԱՏՕ-ի հետ փորձի փոխանակումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2015 թ-ին Հայաստանը կշարունակի ՆԱՏՕ-ի հետ խորհրդատվության, փորձի փոխանակման գործընթացը եւ Գործողությունների ծրագրի արդիականացումը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, այս մասին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Դավիթ Տոնոյանը եւ ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար Արմեն Եդիգարյանը դեկտեմբերի 18-ին մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպված Պաշտպանության եւ անվտանգության հաստատություններում բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի` Բարձրաստիճան առաջնորդների օրվա միջոցառումներին:
Այս նախաձեռնության մասնակից առաջատար երկրների ներկայացուցիչները բարեվարքության ամրապնդման եւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ կարծիքներ են փոխանակել արձանագրված առաջընթացի, ՆԱՏՕ-ի եւ այլ շահագրգիռ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության բարելավման հեռանկարների շուրջ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ներկայացրել է պաշտպանական բարեփոխումների շրջանակներում պաշտպանական համակարգում Բարեվարքության ամրապմդման եւ ՊՆ հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագիրը, թափանցիկության եւ վերահսկողության  բարելավման ուղղությամբ Հայաստանի կողմից իրականացվող քաղաքականությունն ու ծրագրի շրջանակներում միջազգային համագործակցությունը:

Armenia to continue consultations and experience exchange with NATO in 2015
Yerevan /Mediamax/. Armenia will continue the process of experience exchange, consultations and modernization of the Action Plan in 2015.
First Deputy Foreign Minister of Armenia Davit Tonoyan said this at NATO Headquarters, the Armenian Defense Ministry press service reports.
Davit Tonoyan and Head of Armenian Delegation to NATO Armen Yedigaryan took part in the events on the Senior Leaders Day within Building Integrity (BI) Programme for defense and security institutions on December 18.
Representatives of the leading states taking part in the initiative exchanged opinions on the registered progress in enhancing good conduct and fighting corruption and prospects of improving cooperation among NATO and other interested international organizations.
First Deputy Defense Minister of Armenia presented the Armenian Defense Ministry’s Anti-Corruption and Building Integrity Action Plan within the defense reforms, Armenia’s policy of improving transparency and control and international cooperation within the program.