Նախագահը պայմանական ԱԱԽ նիստ է հրավիրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Շանթ 2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում երեկ երեկոյան ՀՀ նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է ազգային անվտանգության խորհրդի պայմանական նիստ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից, նիստում լսվել են ազգային անվտանգության խորհրդի անդամների՝ խաղարկային իրավիճակից բխող զեկույցները եւ առաջարկությունները:
Համապատասխան պետական մարմիններին տրվել են զորավարժությունների սցենարից բխող հանձնարարականներ:
Նախագահը կարեւորել է զորավարժությունների անցկացումը՝ որոշակի իրավիճակներում օպերատիվ եւ արդյունավետ գործելու, պետական մարմինների կարողություններն ու պատրաստվածության աստիճանն այդ իրավիճակներում փորձարկելու տեսանկյունից:

Президент созвал условное заседание Совета нацбезопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В рамках стратегических командно-штабных учений «Шант-2015» вчера вечером президент Армении, глава Национального совета безопасности Серж Саргсян созвал условное заседание Совета национальной безопасности.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, на заседании были зачитаны условные доклады и предложения членов Совета нацбезопасности, основанные на сценарии учений.
Соответствующим госорганам были даны распоряжения, также исходящие из сценария учений.
Президент отметил важность проведения учений с точки зрения обеспечения эффективности и оперативности действий в определенных ситуациях, а также с точки зрения проверки готовности госорганов к реагированию на соответствующие ситуации.