Նախագահը պայմանական ԱԱԽ նիստ է հրավիրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Շանթ 2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում երեկ երեկոյան ՀՀ նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է ազգային անվտանգության խորհրդի պայմանական նիստ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից, նիստում լսվել են ազգային անվտանգության խորհրդի անդամների՝ խաղարկային իրավիճակից բխող զեկույցները եւ առաջարկությունները:
Համապատասխան պետական մարմիններին տրվել են զորավարժությունների սցենարից բխող հանձնարարականներ:
Նախագահը կարեւորել է զորավարժությունների անցկացումը՝ որոշակի իրավիճակներում օպերատիվ եւ արդյունավետ գործելու, պետական մարմինների կարողություններն ու պատրաստվածության աստիճանն այդ իրավիճակներում փորձարկելու տեսանկյունից:

Yerevan/Mediamax/. Within “Shant-2015” strategic command and staff exercises yesterday evening, the Armenian President, President of the Armenian National Security Council called a conventional session of the national security council.
The session focused on the NSC members’ reports on the conventional situation and proposals, the Armenian  presidential press service reports.
The relevant state bodies were given assignments stemming from the scenario of the exercises.
The President attached importance to holding of the exercises in terms of effective operation and testing of the efficiency level of the state bodies.