Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ֆրանսիացի համանախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ, դեսպան Պիեռ Անդրիոյին:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին եւ շփման գծում տիրող իրավիճակը: Դեսպանի խնդրանքով Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է անցած շաբաթների ընթացքում շփման գծում լարվածության աճի մանրամասներն ու հրադադարի խախտումների հետեւանքները:
Կողմերը կարեւորել են սահմանագոտում իրադրության հետագա լարվածության աճի անթույլատրելիությունը եւ բանակցային գործընթացում կառուցողականություն ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը: Կարծիքներ են փոխանակվել փոխվստահության մթնոլորտի ձեւավորման եւ հրադադարի ռեժիմի պահպանման տարբեր հնարավորությունների շուրջ:

Давид Тоноян принял французского сопредседателя МГ ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ, посла Пьера Андриё.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, в ходе встречи обсуждалась ситуация на армяно-азербайджанской государственной границе и на линии соприкосновения Карабаха и Азербайджана. По просьбе посла, Давид Тоноян представил детали роста напряжения, наблюдавшегося на линии соприкосновения в течение прошедших недель, а также последствия нарушений режима прекращения огня.
Стороны отметили недопустимость дальнейшей эскалации напряжения на границе и подчеркнули необходимость проявления конструктивности в переговорах. Также состоялся обмен мнениями вокруг различных возможностей по формированию атмосферы взаимного доверия и поддержанию режима прекращения огня.