Հակառակորդը կրակել է Տավուշի բնակավայրերի ուղղությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այս գիշեր հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին ադրբեջանական զինուժը շարունակել է խախտել հրադադարի ռեժիմը՝ կրակելով Տավուշի մարզի բնակավայրերի ուղղությամբ:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից, հակառակորդը սահմանամերձ բնակավայրերի ուղղությամբ կրակ է բացել տարբեր տրամաչափի հրազենային զինատեսակներից:
ՀՀ ՊՆ-ի փոխանցմամբ՝ հայկական կողմը զոհեր եւ վիրավորներ չունի: Իրավիճակը լիովին վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի կողմից:
Ադրբեջանական կողմը հրադադարի ռեժիմը խախտել է նաեւ շփման գծում՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, ադրբեջանական զինուժը շփման գծում կիրառել է 60 (13 արկ) եւ 82 (17 արկ) մմ-ոց ականանետներ:

Rival fires at Tavush settlements
Yerevan /Mediamax/. At night, the Azerbaijani armed forces continued violating the ceasefire on the Armenia-Azerbaijan state border firing at the settlements in Tavush marz.
The rival has started firing from various caliber weapons at the border settlements, the press service of the Armenian Defense Ministry told Mediamax.
According to the Armenian Defense Ministry, the Armenian side has no casualties and wounded. The situation is fully controlled by the Armenian armed forces.
The Azerbaijani side has also violated the ceasefire on the contact line shooting over 2500 times at Armenian servicemen on the frontline. Besides artillery weapons of various calibers, the Azerbaijani armed force has also fired from 60mm and 82mm mortars.