Քննարկվել է ռազմական ոլորտում ՀՀ-ԵՄ կապերի խորացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրամիության առաքելության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Եվրամիության կառույցների եւ ՀՀ պաշտպանության նախարարության միջեւ համագործակցություն ծավալելու հնարավորությունները:
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ հատկապես խոստումնալից կարող է լինել ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերում խորհրդատվական աջակցության ստացումը եւ Եվրամիության Անվտանգային հետազոտությունների ինստիտուտի ու ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի միջեւ գործակցությունը:
Կողմերը դիտարկել են նաեւ ՀՀ եւ ԵՄ-ի միջեւ համագործակցության համատեղ առաջնահերթությունների այլ ուղղություններով համագործակցություն նախաձեռնելու նպատակահարմարությունը:

Tonoyan and Switalski discuss deepening of Armenia-EU ties - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan received the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Switalski.
According to The Defense Ministry press service, the meeting discussed opportunities for cooperation between the EU institutions and the Ministry of Defense.
The parties concurred that receiving consultancy support on human rights protection in Armenian Armed Forces and cooperation between European Union Institute for Security Studies and Armenian National Defense Research University could be especially promising.
The parties also considered the appropriateness of initiating joint cooperation priorities in other areas between the EU and Armenia.