ՀՀ-ն եւ Հունաստանը կփոխանակվեն զինամթերքի արտադրության փորձով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Հունաստանի կառավարությունների միջեւ կկնքվի ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին համաձայնագիր:
Համաձայնագրի կնքման առաջարկությունն այսօր արժանացել է ՀՀ կառավարության հավանությանը:
ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արա Նազարյանի փոխանցմամբ՝ համագործակցությունը կներառի մի քանի ոլորտ: Մասնավորապես, նախատեսվում է զենքի, զինամթերքի եւ պայթուցիկների արտադրության նպատակով տեխնոլոգիաների փոխանցում եւ տեխնիկական աջակցություն, ռազմական հետազոտություններ իրականացնող մարմինների միջեւ երկխոսություն, ռազմական հետազոտությունների եւ գնահատման ոլորտում փորձի փոխանակում, զենքի արտադրության վերաբերյալ տեղեկատվության, փորձի եւ կարծիքների փոխանակում, ռազմական նշանակության արտադրանքի արտադրության համար համատեղ կազմակերպությունների հիմնադրում եւ այլն:
Համաձայնագրով նախատեսված դրույթների իրականացման նպատակով կողմերը կստեղծեն հայ-հունական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջգերատեսչական հանձնաժողով:

Armenia and Greece to sign an agreement on military-technical cooperation
Yerevan/Mediamax/. Armenian and Greek governments will sign an agreement on military-technical cooperation.
Armenian government approved today the offer to sign an agreement.
According to Armenian Deputy Defense Minister Ara Nazaryan, the cooperation will cover a number of spheres. In particular, it will include exchange of technologies and technical support  for the purpose of weapons, ammunitions and explosives production, dialogue between military research institutions, exchange of experience and opinions, as well as foundation of joint organizations for manufacture of military importance products, etc.
The sides will create an interdepartmental Armenian-Greek commision on military-technical cooperation to implement provisions specified in the agreement.