Քննարկվել են զինծառայողների ընտանիքների սոցիալական խնդիրները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում այսօր տեղի է ունեցել աշխատանքային խոհրդակցություն՝ նվիրված զոհված եւ վիրավորված զինծառայողների ու նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովման հարցերին:
ՊՆ-ում նշել են, որ խորհրդակցությանը մասնակցել է նաեւ ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել երկու գերատեսչությունների միջեւ առկա համագործակցության մակարդակը եւ սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող երկկողմ գործունեության արդյունավետությունը: Նախարարը վստահություն է հայտնել, որ առաջիկա համատեղ անելիքները եւս միտված են լինելու զինծառայողների ու նրանց ընտանիքի անդամների սոցիալական պաշտպանության խնդիրների լուծմանը:
Քննարկվել են զինծառայության զոհված եւ վիրավորված զինծառայողների ընտանիքներին սոցիալական օգնություն ցուցաբերելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներն ու ուսումնասիրությունների արդյունքները, եւ առաջիկայում, ըստ համապատասխան ուղղությունների, իրականացվելիք սոցիալական ապահովման միջոցառումները:
Ընդգծվել է, որ անհրաժեշտ է համադրել բոլոր ջանքերը՝ կարճ ժամկետներում զոհված եւ վիրավորված զինծառայողների ու նրանց ընտանիքների սոցիալական խնդիրների լուծման համար:

Social issues of soldiers’ families are discussed - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. A working meeting dedicated to social issues of the families of the fallen and wounded soldiers took place today at Armenian Defense Ministry.
Armenian Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan participated in the meeting.
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan appreciated the current level of cooperation between the two Ministries. The Minister expressed confidence that the forthcoming joint steps will also aim to solve the issues of social protection for servicemen and their families.
The meeting included discussions on the implemented work and research results in provision of social assistance to the families of the fallen and wounded soldiers, as well as future efforts in social security in respective directions.
The necessity to combine all efforts was emphasized, in order to solve the social issues of the families of fallen and wounded soldiers as soon as possible.