Տոնոյանը միջնորդներին հայտնել է Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի տեղաշարժի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Էնդրյու Շոֆերին եւ Ստեֆան Վիսկոնտիին:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ Ադրբեջանը պարբերաբար շարունակում է շփման գոտում իրավիճակի ապակայունացման գործողությունները, մասնավորապես՝ դիպուկահար կրակը, հանգեցնելով նոր զոհերի:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ վերջին շրջանում Նախիջեւանում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից դիրքերի տեղաշարժին:
Դավիթ Տոնոյանը շեշտել է, որ Հայաստանը շարունակում է կողմնակից լինել շփման գծում զինադադարի անվերապահ պահպանմանը՝ փոխվստահության ամրապնդման համակողմանի միջոցների ներդրմամբ:
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանի զինված ուժերը աչալրջորեն հետեւում են իրավիճակին եւ վերահսկում ցանկացած շարժ:

Yerevan/Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan received today Co-Chairs of OSCE Minsk Group Igor Popov, Stephane Visconti and Andrew Schofer.
According to Armenian Defense Ministry, Davit Tonoyan noted that Azerbaijan regularly takes actions that destabilize the situation on Line of Contact; particularly the use of sniper fire results in new victims.
Minister Tonoyan also touched upon the movement of the positions of Azerbaijani Armed Forces in Nakhijevan.
Davit Tonoyan stressed that Armenia is committed to constantly preserving the ceasefire on Line of Contact by incorporating comprehensive means of strengthening mutual trust.