Ոստիկանությունում չկան կոռուպցիոն դրսեւորումներ, ասել է Օսիպյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն այսօր հայտարարել է, որ Հայաստանի ոստիկանությունում այլեւս չկան կոռուպցիոն դրսեւորումներ։
«Թեպետ չեմ բացառում, որ որեւէ ոստիկան կփորձի ինչ-որ բան անել, բայց վստահեցնում եմ, որ նման դեպքը կդատապարտվի։ Ցավում եմ, որ մեր շարքերում կգտնենք մարդկանց, որոնք ըմբռնումով չեն մոտեցել մեր հայտարարություններին կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ ոստիկանապետը։
Նա վստահեցրել է, որ «ոստիկանությունը գործելու է է՛լ ավելի թափանցիկ եւ հանրությունն առաջիկայում դրանում կհամոզվի»։
Անդրադառնալով Երեւանի ավագանու ընտրություններում ոստիկանության մատուցած ծառայություններին՝ Վալերի Օսիպյանը նշել է, որ «Հայաստանի պատմության մեջ ունենալու ենք բացառիկ ընտրություն»։
«Պատժվելու են բոլորը՝ ե՛ւ կաշառք տվողը, ե՛ւ կաշառք վերցնողը»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ոստիկանությունը կաշկանդված չի լինելու։
Ոստիկանապետը տեղեկացրել է, որ գործընթաց են սկսել՝ ապահովելու ընտրացուցակների ճշգրտությունը։
«Փորձում ենք լրացնել բացթողումները։ Կան երեւույթներ, որոնք պետք է իսպառ վերացնենք։ Մոտ 400 հազ. Երեւանի բնակիչ արդեն իսկ ստուգվել է, եւ այդ գործընթացը շարունակական է լինելու»,- հայտնել է Վալերի Օսիպյանը։

В полиции нет проявлений коррупции, заявил Осипян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Начальник Полиции Армении Валерий Осипян заявил сегодня, что в полиции Армении больше нет проявлений коррупции.
«Хоть и не отрицаю, что отдельный полицейский посмеет сделать что-нибудь, но заверяю, что подобный случай будет наказан. Сожалею, что в наших рядах мы найдем людей, которые не отнеслись с пониманием к нашим заявлениям касательно борьбы против коррупции»,- отметил начальник полиции в беседе с журналистами.
Он заверил, что «полиция будет действовать прозрачнее, и общественность в ближайшее время убедится в этом».
Коснувшись полномочий полиции во время выборов в Совет старейшин Еревана, Валерий Осипян отметил, что «это будут исключительные выборы за историю Армении».
«Будут наказаны все - и отдавший, и взявший взятку»,- заявил он, добавив, что полиция не будет скована.
Начальник Полиции сообщил, что начат процесс по обеспечению точности избирательных списков.
«Мы хотим восполнить пробелы. Есть явления, которые мы должны искоренить. Порядка 400 тыс. жителей Еревана уже проверены, и этот процесс будет носить продолжительный характер»,- заявил Валерий Осипян.