ՀՀ հարավում բացվել է գերժամանակակից սպառազինությամբ զինված ՀՕՊ զորամաս - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր առավոտյան Հայաստանի հարավում մասնակցել է գերժամանակակից սպառազինությամբ զինված հակաօդային պաշտպանության զորամասի բացման արարողությանը:
Իր ելույթում նախագահը նշել է, որ արցախյան ազատամարտի տարիներին ռազմական գործողություններին մասնակցած անձինք, անշուշտ, հիշում են, որ հայկական հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների փայլուն գործողությունների արդյունքում հակառակորդին չի հաջողվել էական վնաս հասցնել հայկական կողմին, իսկ մեր հակաօդային ուժերը կարողացել են զգալի վնաս հասցնել հակառակորդի օդուժին:
Հանրապետության ղեկավարի խոսքով, ժամանակակից պայմաններով եւ սպառազինությամբ հագեցած զորամասի բացումը խորհրդանշում է մեր բոլոր զորամասերի ապագան:

Yerevan/Mediamax/. This morning, Armenian President Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of an anti-aircraft defense unit in Armenia’s south armed with ultra-modern weapons.
In his speech, the President said that those who participated in military actions during the Artsakh war remember that as a result of brilliant operations of Armenian anti-aircraft defense units the Armenian side suffered no significant losses, and our anti-aircraft forces managed to inflict significant damage to the enemy.
According to Serzh Sargsyan, the opening of a unit equipped with ultra-modern weapons symbolizes the future of all our military units.