Յուրի Խաչատուրովը քննարկել է ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությունը Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գլխավոր հրամանատարի հետ - Mediamax.am
6055 դիտում
Յուրի Խաչատուրովը քննարկել է ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությունը Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գլխավոր հրամանատարի հետ
ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հունվարի 21-22-ին Բրյուսելում մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի Եվրատլանտյան գործընկերության խորհրդի /EAPC/, Աֆղանստանում իրականացվող կայունության ուժերի /ISAF/ եւ նոր` «Վճռական աջակցություն» գործողության, ինչպես նաեւ Կոսովոյի ուժերի /KFOR/ ձեւաչափով ԶՈՒ ԳՇ պետերի նիստերին:
Ինչպես հաղորդում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը, նիստերի ընթացքում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի կողմից Աֆղանստանում եւ Կոսովոյում իրականացվող գործողությունների ընթացքը եւ առաջիկա ծրագրերը:
Այցի ընթացքում Յուրի Խաչատուրովը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գլխավոր հրամանատար, ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի գեներալ Ֆիլիպ Բրիդլովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող ընթացիկ հարցեր:

Юрий Хачатуров обсудил отношения Армения-НАТО с Верховным главнокомандующим Объединенными силами Альянса в Европе - Mediamax.am
6064 просмотров
Юрий Хачатуров обсудил отношения Армения-НАТО с Верховным главнокомандующим Объединенными силами Альянса в Европе
Начальник Генерального штаба ВС Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров
Ереван /Медиамакс/. Начальник Генерального штаба ВС Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров 21-22 января в штаб-квартире НАТО в Брюсселе принял участие в заседаниях глав генштабов Совета Евроатлантического партнерства НАТО (СЕАП), Международных сил содействия безопасности в Афганистане (ISAF), предстоящей новой миссии в данной стране «Решительная поддержка», а также заседании KFOR.
Как сообщает пресс-служба минобороны Армении, в ходе заседаний обсуждались процесс и предстоящие планы осуществляемых НАТО миротворческих операций в Афганистане и Косово.
В Брюсселе состоялась встреча Юрия Хачатурова с Верховным главнокомандующим Объединенными силами НАТО в Европе, генералом ВВС США Филипом Бридлавом. В ходе беседы обсуждались вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-НАТО.