Ադրբեջանցի դիպուկահարի գնդակից զոհվել է հայ զինծառայող
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 28-ին Ադրբեջանի դիպուկահարի կողմից արձակված գնդակից զոհվել է զինծառայող, 1994թ. ծնված Կարեն Գագիկի Գալստյանը:
Ինչպես հաղորդում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը, Կարեն Գալստյանը գլխի հատվածում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել հունվարի 28-ին, հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում:
Միջադեպի հետ կապված մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսարեւելյան (Ջրաբերդ) եւ հարավարեւելյան (Կորգան) ուղղություններում Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերը ԼՂՀ տարածք ներթափանցելու փորձեր էին կատարել: Դիվերսիոն հարձակումը կասեցնելիս հրազենային վիրավորումից զոհվել էր զինծառայող Արմեն Հովհաննիսյանը:

От пули азербайджанского снайпера погиб армянский военнослужащий
Ереван /Медиамакс/. 28 января от пули азербайджанского снайпера погиб военнослужащий Карен Гагикович Галстян, родившийся в 1994 году.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны НКР, Карен Галстян получил смертельное огнестрельное ранение в голову 28 января на боевой позиции на северном направлении.
Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
Медиамакс напоминает, что в ночь с 19 на 20 января на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана на северо-восточном (Джраберд) и юго-восточном (Корган) направлении диверсионные группы Азербайджана предприняли попытки проникновения на территорию НКР. Во время пресечения диверсионной атаки от огнестрельного ранения погиб младший сержант Армен Оганесян.