Սեյրան Օհանյանը Բրյուսելում մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի նոր նախաձեռնությունների քննարկմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Բրյուսելում մասնակցել է Աֆղանստանում ընթացող ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած առաքելությանը (ISAF) մասնակցող երկրների պաշտպանության նախարարների եւ Եվրոատլանտյան գործընկերության խորհրդի պաշտպանական կարողությունների զարգացման ու կիբերանվտանգության հարցերին նվիրված նիստերին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նիստերի ընթացքում քննարկվել են 2014 թվականին ավարտվող ISAF առաքելությանը եւ ՆԱՏՕ-ի՝ 2015 թվականից նախատեսվող նոր նախաձեռնություններին առնչվող հարցեր:
Բելգիա կատարած այցի շրջանակներում փետրվարի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Բելգիայի Հայ դատի հանձնախմբի կողմից` ի հիշատակ սումգաիթյան ոճրագործության զոհերի ոգեկոչման արարողությանը:

Сейран Оганян принял в Брюсселе участие в обсуждении новых инициатив НАТО
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян принял в Брюсселе участие в заседаниях министров обороны государств, вовлеченных в операцию Международных сил содействия безопасности в Афганистане (ISAF), а также Совета евроатлантического партнерства по вопросам кибербезопасности и развития оборонительных возможностей.
Как сообщает Медиамакс, в ходе заседаний были обсуждены вопросы, касающиеся завершения в 2014 году миссии ISAF. Кроме того, участники встречи обсудили планируемые на 2015 год новые инициативы НАТО.
26 февраля в рамках визита в Бельгию делегация Армении во главе с министром обороны приняла участие в мероприятии, посвященном памяти жертв сумгаитских событий.