2013-ը պետք է բեկումնային տարի լինի ներդրումային դաշտի բարելավման տեսանկյունից, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
4675 դիտում
2013-ը պետք է բեկումնային տարի լինի ներդրումային դաշտի բարելավման տեսանկյունից, ասել է վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ 2013թ. պետական բյուջեով կառավարությունը թիրախավորել է 4 նպատակ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Ազգային ժողովում ներկայացնելով 2013թ. պետական բյուջեի նախագիծը, Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ դրանք են. տնտեսական աճի պահպանումը, սոցիալական քաղաքականությունը, գործարար եւ ներդրումային դաշտի բարելավումը եւ մակրոտնտեսական կայունության ապահովումը:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ սոցիալական քաղաքականության ոլորտում պետությունը որդեգրելու է սոցիալական խոցելի շերտերի կրթության, աշխատանքի, վերապատրաստման ապահովման քաղաքականություն:
«Հաջորդ տարի նախատեսվում է շուրջ 30 հազար հոգով ավելացնել սոցիալական փաթեթից օգտվողների թիվը: Մեր ուշադրության կենտրոնում են լինելու սոցիալապես կարիքավոր բոլոր ընտանիքները»,- ասել է կառավարության ղեկավարը:
Տիգրան Սարգսյանը նաեւ նշել է, որ կառավարությունը մտադիր է գալիք տարում էապես ընդլայնել նաեւ արտահանման ծավալները եւ շարունակել տնտեսական աճին միտված քաղաքականությունը:
Վարչապետի խոսքերով, 2013-ը պետք է բեկումնային տարի լինի գործարար եւ ներդրումային դաշտի բարելավման տեսանկյունից:

2013 год должен стать решающим для улучшения инвестиционного климата, заявил премьер-министр Армении - Mediamax.am
2013 год должен стать решающим для улучшения инвестиционного климата, заявил премьер-министр Армении
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил сегодня, что правительство выделило 4 главные цели госбюджета на 2013 год.
Как сообщает Медиамакс, представляя сегодня в Национальном Собрании Армении проект государственного бюджета на 2013 год, Тигран Саргсян заявил, что его основные цели - сохранение экономического роста, социальная политика, улучшение бизнес и инвестиционной среды и обеспечение микроэкономической стабильности.
Глава правительства отметил, что в сфере социальной политики государство примет стратегию обеспечения образованием, работой и переподготовкой социально необеспеченных слоев общества.
«В будущем году планируется почти на 30 тысяч увеличить число людей, пользующихся социальными пакетами. В центре нашего внимания будут все нуждающиеся семьи», - сказал глава правительства.
Тигран Саргсян отметил также, что правительство намерено существенно расширить объемы экспорта и продолжить политику, направленную на обеспечение экономического роста.
По словам премьер-министра, 2013 год должен стать решающим для улучшения бизнес и инвестиционного климата в стране.