2013-ը պետք է բեկումնային տարի լինի ներդրումային դաշտի բարելավման տեսանկյունից, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
4675 դիտում
2013-ը պետք է բեկումնային տարի լինի ներդրումային դաշտի բարելավման տեսանկյունից, ասել է վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ 2013թ. պետական բյուջեով կառավարությունը թիրախավորել է 4 նպատակ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Ազգային ժողովում ներկայացնելով 2013թ. պետական բյուջեի նախագիծը, Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ դրանք են. տնտեսական աճի պահպանումը, սոցիալական քաղաքականությունը, գործարար եւ ներդրումային դաշտի բարելավումը եւ մակրոտնտեսական կայունության ապահովումը:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ սոցիալական քաղաքականության ոլորտում պետությունը որդեգրելու է սոցիալական խոցելի շերտերի կրթության, աշխատանքի, վերապատրաստման ապահովման քաղաքականություն:
«Հաջորդ տարի նախատեսվում է շուրջ 30 հազար հոգով ավելացնել սոցիալական փաթեթից օգտվողների թիվը: Մեր ուշադրության կենտրոնում են լինելու սոցիալապես կարիքավոր բոլոր ընտանիքները»,- ասել է կառավարության ղեկավարը:
Տիգրան Սարգսյանը նաեւ նշել է, որ կառավարությունը մտադիր է գալիք տարում էապես ընդլայնել նաեւ արտահանման ծավալները եւ շարունակել տնտեսական աճին միտված քաղաքականությունը:
Վարչապետի խոսքերով, 2013-ը պետք է բեկումնային տարի լինի գործարար եւ ներդրումային դաշտի բարելավման տեսանկյունից:

Armenian PM: “2013 should be decisive for improving the investment climate” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said today that the government has four main objectives of 2013 state budget.
Mediamax reports that presenting the daft state budget for 2013 in the Armenian National Assembly today, Tigran Sargsyan said that the basic goals are the preservation of the economic growth, social policy, improvement of business and investment environment as well as provision of microeconomic stability.
The PM also noted that in terms of social policy the government will adopt the strategy of provision of education, work and training for socially vulnerable levels of the population.
“Next year, we intend to increase the number of people using social packages by 30 000. We will focus on all the families in need,” the head of the government said.
Tigran Sargsyan also noted that the government s going to expand export volumes and continue the policy aimed at the provision of economic growth.
According to him, 2013 should become a decisive year for the improvement of business and investment climate in the country.”