Աննախադեպ մրցանակ «Հայաստանը ես եմ» մրցույթի հաղթողին - Mediamax.am
ՀՀ Անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովը եւ Մեդիամաքսը ներկայացնում են «Հայաստանը ես եմ» մրցույթը:
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովը եւ Մեդիամաքսը ներկայացնում են «Հայաստանը ես եմ» մրցույթը, որին կարող են մասնակցել Անկախության հռչակման եւ Անկախության հռչակագրի ընդունման տարեկիցները` 1990-91թթ. ծնված երիտասարդները:
Մրցույթն ունի մեկ աննախադեպ մրցանակ` հաղթողը Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին կուղեկցի արտասահմանյան այցերից մեկի ժամանակ:
Մրցույթի մասնակիցներն իրենց ընտրությամբ կարող են ներկայացնել.
- Էսսե (շարադրություն) (առավելագույն ծավալը` 500 բառ կամ 1.5 էջ)` «Հայաստանը ես եմ» թեմայով;
- Լուսանկար կամ լուսանկարների շարք (մինչեւ 6 հատ լուսանկար)` «Հայաստանը ես եմ» թեմայով;
- Տեսահոլովակ (առավելագույն տեւողությունը` 3 րոպե)`«Հայաստանը ես եմ» թեմայով:
Մրցույթի պայմանները
- Մրցույթին կարող են մասնակցել 1990-91թթ. ծնված ՀՀ բոլոր քաղաքացիները, ովքեր մրցույթի անցկացման պահին բնակվում են ՀՀ-ում: Մրցույթին կարող են մասնակցել նաեւ 1990-91թթ. ծնված ՀՀ այն քաղաքացիները, որոնք մրցույթի անցկացման պահին գտնվում են արտերկրում ուսման նպատակով` համապատասխան փաստաթղթերի ներկայացման դեպքում:
- Հեղինակները պետք է երաշխավորեն, որ ներկայացված աշխատանքների հեղինակային իրավունքներն իրենց են պատկանում: Հեղինակային իրավունքների խախտման դեպքում մասնակիցը կորակազրկվի:
- Աշխատանքները չպետք է ունենան քաղաքական երանգ եւ որեւէ կերպ մատնանշեն հեղինակի հնարավոր քաղաքական պատկանելությունը, հնարավոր անդամությունը քաղաքական կուսակցություններին:
- Մրցույթը մեկնարկում է սեպտեմբերի 5-ին, աշխատանքների ընդունումը կտեւի մինչեւ սեպտեմբերի 20-ը (ներառյալ);
- Աշխատանքները հարկավոր է ուղարկել contest@mediamax.am հասցեով:
Աշխատանքին կից անհրաժեշտ է ներկայացնել.
- մասնակցի անձնագրի պատճենը (մասնակցի տարիքը եւ բնակության վայրը հաստատելու համար);
- մասնակցի մեկ լուսանկար (աշխատանքի հետ հրապարակման համար);
- մասնակցի հեռախոսահամարը;
Այն աշխատանքները, որոնք կներկայացվեն առանց անձնագրի պատճենի, լուսանկարի եւ հեռախոսահամարի, մրցույթին չեն մասնակցի:
- Ստացված բոլոր աշխատանքները կհրապարակվեն Մեդիամաքս-ի կայքում բացված հատուկ`http://www.mediamax.am/am/specialprojects/contest/ բաժնում,
բացառությամբ այն աշխատանքների, որոնք ակնհայտորեն չեն համապատասխանի մրցույթի պայմաններին եւ տրամաբանությանը, կպարունակեն թեմային չվերաբերող պնդումներ եւ նյութեր, վիրավորական արտահայտություններ:
- Մրցույթի ընթացքին ու ստացվող աշխատանքների հրապարակմանը, ինչպես նաեւ հետադարձ կապի պահպանման համար անհրաժեշտ է գրանցվել Facebook սոցիալական ցանցի Մեդիամաքսի էջում ` https://www.facebook.com/Mediamax.am;
- Մրցույթի հաղթողի անունը կհրապարակվի սեպտեմբերի 26-ին;
- Մրցույթի հաղթողին կորոշի ՀՀ անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովի եւ Մեդիամաքսի կազմած համատեղ ժյուրին;
- Այն դեպքում, եթե ժյուրին չի ճանաչի բացարձակ հաղթողին, ժյուրին իրեն իրավունք կվերապահի հարցազրույցի հրավիրել լավագույն աշխատանքների հեղինակներին` հաղթողին ընտրելու համար:
- Մրցույթն ունի մեկ մրցանակ` հաղթողը կուղեկցի ՀՀ նախագահին դեպի արտերկիր կատարվելիք այցերից մեկի ընթացքում: Այցելության երկրի ու այցի ժամկետների մասին մրցույթի կազմակերպիչները կհայտնեն լրացուցիչ:
ՀՀ անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովը եւ Մեդիամաքսը հաջողություն են մաղթում բոլոր մասնակիցներին:

Ереван/Медиамакс/. Государственная комиссия по организации торжественных мероприятий по случаю 20-летия Армении и Медиамакс представляют конкурс «Армения - это я», в котором могут принять участие молодые люди, родившиеся в 1990 и 1991 гг., - ровесники принятия Декларации о независимости Армении и провозглашения независимой Армении.
Конкурс имеет один, но уникальный приз - победитель будет сопровождать президента Армении Сержа Саргсяна в ходе одного из его зарубежных визитов.
Участники конкурса по своему выбору могут представить:
- Эссе (сочинение) (максимальный размер – 500 слов или 1.5 страниц) на тему «Армения – это я» (на армянском языке);
- Фотографию или же cерию фотографий (до 6 штук) на тему «Армения – это я»;
- Видеоролик (максимальная продолжительность 3 минуты) на тему «Армения – это я».
Условия конкурса:
- В конкурсе могут принимать участие все граждане Республики Армения 1990-91 гг. рождения, которые в момент проведения конкурса проживают в Армении. В конкурсе также могут принять участие те граждане Армении 1990-91 гг. рождения, которые в момент проведения конкурса находятся за границей с целью обучения (в случае предоставления соответствующего документа);
- Авторы должны гарантировать, что авторские права предоставляемых работ принадлежат им. В случае нарушения авторских прав участник будет дисквалифицирован;
- Работы не должны иметь политической окраски и каким-либо образом указывать на возможную политическую принадлежность участника, возможное членство в политических партиях;
- Конкурс стартует 5-го сентября, работы будут приниматься до 20-го сентября (включительно);
- Работы необходимо отправлять по электронному адресу – contest@mediamax.am.
Вместе с работой необходимо представить:
- копию паспорта участника (для подтверждения возраста и места проживания участника);
- одну фотографию участника (для публикации вместе с работой);
- телефонные контакты участника.
Работы, представленные без копии паспорта, фотографии и телефонных контактов, не примут участия в конкурсе.
- Все полученные работы будут опубликованы в специальном разделе на сайте Медиамакс по адресу - http://www.mediamax.am/am/specialprojects/contest/, за исключением тех работ, которые очевидным образом не будут соответствовать условиям и логике конкурса, в которых будут содержаться заявления и материалы, не имеющие отношения к теме, оскорбительные высказывания.
- Чтобы следить за ходом конкурса и публикацией получаемых работ необходимо зарегистрироваться на страничке Медиамакс в социальной сети Facebook – https://www.facebook.com/Mediamax.am
- Имя победителя конкурса будет объявлено 26-го сентября;
- Победитель конкурса будет отобран жюри, состоящим из представителей Госкомиссии по организации торжественных мероприятий по случаю 20-летия независимости и Медиамакс;
- В том случае, если жюри не сможет определить абсолютного победителя, оно оставляет за собой право пригласить на интервью авторов лучших работ - для выбора победителя;
- Единственным призом конкурса является сопровождение президента Армении в ходе одного из его зарубежных визитов. О стране и сроках визита организаторы конкурса сообщат дополнительно.
Государственная комиссия по организации торжественных мероприятий по случаю 20-летия независимости и Медиамакс желают удачи всем участникам конкурса.