Աննախադեպ մրցանակ «Հայաստանը ես եմ» մրցույթի հաղթողին - Mediamax.am
ՀՀ Անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովը եւ Մեդիամաքսը ներկայացնում են «Հայաստանը ես եմ» մրցույթը:
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովը եւ Մեդիամաքսը ներկայացնում են «Հայաստանը ես եմ» մրցույթը, որին կարող են մասնակցել Անկախության հռչակման եւ Անկախության հռչակագրի ընդունման տարեկիցները` 1990-91թթ. ծնված երիտասարդները:
Մրցույթն ունի մեկ աննախադեպ մրցանակ` հաղթողը Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին կուղեկցի արտասահմանյան այցերից մեկի ժամանակ:
Մրցույթի մասնակիցներն իրենց ընտրությամբ կարող են ներկայացնել.
- Էսսե (շարադրություն) (առավելագույն ծավալը` 500 բառ կամ 1.5 էջ)` «Հայաստանը ես եմ» թեմայով;
- Լուսանկար կամ լուսանկարների շարք (մինչեւ 6 հատ լուսանկար)` «Հայաստանը ես եմ» թեմայով;
- Տեսահոլովակ (առավելագույն տեւողությունը` 3 րոպե)`«Հայաստանը ես եմ» թեմայով:
Մրցույթի պայմանները
- Մրցույթին կարող են մասնակցել 1990-91թթ. ծնված ՀՀ բոլոր քաղաքացիները, ովքեր մրցույթի անցկացման պահին բնակվում են ՀՀ-ում: Մրցույթին կարող են մասնակցել նաեւ 1990-91թթ. ծնված ՀՀ այն քաղաքացիները, որոնք մրցույթի անցկացման պահին գտնվում են արտերկրում ուսման նպատակով` համապատասխան փաստաթղթերի ներկայացման դեպքում:
- Հեղինակները պետք է երաշխավորեն, որ ներկայացված աշխատանքների հեղինակային իրավունքներն իրենց են պատկանում: Հեղինակային իրավունքների խախտման դեպքում մասնակիցը կորակազրկվի:
- Աշխատանքները չպետք է ունենան քաղաքական երանգ եւ որեւէ կերպ մատնանշեն հեղինակի հնարավոր քաղաքական պատկանելությունը, հնարավոր անդամությունը քաղաքական կուսակցություններին:
- Մրցույթը մեկնարկում է սեպտեմբերի 5-ին, աշխատանքների ընդունումը կտեւի մինչեւ սեպտեմբերի 20-ը (ներառյալ);
- Աշխատանքները հարկավոր է ուղարկել contest@mediamax.am հասցեով:
Աշխատանքին կից անհրաժեշտ է ներկայացնել.
- մասնակցի անձնագրի պատճենը (մասնակցի տարիքը եւ բնակության վայրը հաստատելու համար);
- մասնակցի մեկ լուսանկար (աշխատանքի հետ հրապարակման համար);
- մասնակցի հեռախոսահամարը;
Այն աշխատանքները, որոնք կներկայացվեն առանց անձնագրի պատճենի, լուսանկարի եւ հեռախոսահամարի, մրցույթին չեն մասնակցի:
- Ստացված բոլոր աշխատանքները կհրապարակվեն Մեդիամաքս-ի կայքում բացված հատուկ`http://www.mediamax.am/am/specialprojects/contest/ բաժնում,
բացառությամբ այն աշխատանքների, որոնք ակնհայտորեն չեն համապատասխանի մրցույթի պայմաններին եւ տրամաբանությանը, կպարունակեն թեմային չվերաբերող պնդումներ եւ նյութեր, վիրավորական արտահայտություններ:
- Մրցույթի ընթացքին ու ստացվող աշխատանքների հրապարակմանը, ինչպես նաեւ հետադարձ կապի պահպանման համար անհրաժեշտ է գրանցվել Facebook սոցիալական ցանցի Մեդիամաքսի էջում ` https://www.facebook.com/Mediamax.am;
- Մրցույթի հաղթողի անունը կհրապարակվի սեպտեմբերի 26-ին;
- Մրցույթի հաղթողին կորոշի ՀՀ անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովի եւ Մեդիամաքսի կազմած համատեղ ժյուրին;
- Այն դեպքում, եթե ժյուրին չի ճանաչի բացարձակ հաղթողին, ժյուրին իրեն իրավունք կվերապահի հարցազրույցի հրավիրել լավագույն աշխատանքների հեղինակներին` հաղթողին ընտրելու համար:
- Մրցույթն ունի մեկ մրցանակ` հաղթողը կուղեկցի ՀՀ նախագահին դեպի արտերկիր կատարվելիք այցերից մեկի ընթացքում: Այցելության երկրի ու այցի ժամկետների մասին մրցույթի կազմակերպիչները կհայտնեն լրացուցիչ:
ՀՀ անկախության 20-ամյակի տոնակատարությունների պետական հանձնաժողովը եւ Մեդիամաքսը հաջողություն են մաղթում բոլոր մասնակիցներին:

A unique prize for the winner of “Armenia is Me” contest - Mediamax.am
The State Commission for Organization of the events devoted to the 20th anniversary of Armenia’s independence and Mediamax are presenting "Armenia is Me” contest.
Yerevan/Mediamax/. The State Commission for Organization of the events devoted to the 20th anniversary of Armenia’s independence and Mediamax are presenting "Armenia is Me” contest.
Young people born in 1990 and 1991 can participate in the contest. The contest has one but a unique prize: the winner will accompany Armenian President Serzh Sargsyan during one of his foreign visits.
Those participating in the contest may choose to submit:
- an essay (maximum 500 words in Armenian) on “Armenia is Me” topic;
- a photo or a photo series (up to 6 pieces) on “Armenia is Me” topic;
- a video (3 minutes of maximum length) “Armenia is Me” topic.
The Conditions of the contest:
- All Armenian citizens born in 1900-91 who live in Armenia at the moment of contest are eligible to participate in the contest. All Armenian citizens born in 1900-91 who study abroad (in case they submit the relevant document) at the moment of the contest are also eligible to participate in the contest;
- The authors must guarantee that they own the copyright to the submitted works. The participant will be disqualified in case of breach of copyright.
- The works shouldn’t contain political content and this or that way to indicate the participant’s possible membership in a political party.
- The contest starts on September 5 and the works will be accepted up to September 20 (inclusive).
- The works should be sent to contest@mediamax.am.
The following should be submitted together with the works:
-    the participant’s passport copy (to confirm the age and residence of the participant);
-    participant’s photos (to publish with the work);
-    the participant’s phone contacts.
The works submitted without passport copy, photo and phone contacts will not be considered for participation in the contest.
- All the submitted works will be published on the special section on Mediamax site at -http://www.mediamax.am/am/specialprojects/contest/ except for the works which are obviously not relevant to the terms and conditions of the contest, containing statements and off-topic materials, abusive language.
- To keep track of the contest and publication of the submitted works participants should like the Mediamax page on Facebook: https://www.facebook.com/Mediamax.am
- The name of the winner will be announced on September 26.
- The winner will be selected by the jury comprising representatives of the State Commission and Mediamax;
- In case the jury is not able to select the absolute winner it reserves the right to interview authors of the best works in order to select the winner.
- The only prize of the contest is accompanying the Armenian President during one of his foreign visits.The country and date of the visit will be additionally announced.