Վարչապետը ներկայացրել է Լեւոն Մկրտչյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Լեւոն Մկրտչյանին:
Վարչապետը հիշեցրել է, որ ՀՀԿ-ՀՅԴ քաղաքական համագործակցության շրջանակում կառավարության երեք պորտֆել փոխանցվել է դաշնակցությանը, այդ թվում՝ ԿԳ նախարարի պորտֆելը:
Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել Արմեն Աշոտյանի գործունեությունն այս պաշտոնում եւ շնորհավորել Լեւոն Մկրտչյանին նշանակման կապակցությամբ:
Վարչապետը տեղեկացրել է նաեւ, որ Արմեն Աշոտյանը մինչ առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունները զբաղվելու է կուսակցական գործունեությամբ:
Լեւոն Մկրտչյանը վստահեցրել է, որ ՀՀ նախագահի հանձնարարականները եւ կառավարության ծրագրով նախատեսված բոլոր ծրագրերը լավագույնս կյանքի կկոչվեն:

Премьер-министр Армении представил Левона Мкртчяна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Овик Абрамян сегодня представил сотрудникам министерства образования и науки нового руководителя ведомства – Левона Мкртчяна.
Премьер-министр напомнил, что в рамках политического сотрудничества РПА-АРФД три министерских портфеля переданы АРФ Дашнакцутюн, в том числе - портфель министра образования и науки.
Овик Абрамян высоко оценил работу Армена Ашотяна на данной должности и поздравил Левона Мкртчяна с назначением.
Премьер сообщил, что Армен Ашотян до парламентских выборов 2017 года будет заниматься партийной работой.