ՀՀ-ն եւ Վրաստանը կրթության ոլորտում կհամագործակցեն
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԿԳ նախարար Լեւոն Մկրտչյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 12-14-ը Վրաստանում է:
ԿԳՆ-ում նշել են, որ հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն երկու երկրների կրթական համակարգերի բարեփոխումների, կրթության որակի ապահովման եւ օրենսդրական դաշտի կատարելագործման, ինչպես նաեւ բարձրագույն կրթության ոլորտում հետագա հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կքննարկվեն նաեւ Հայաստանի եւ Վրաստանի ուսանողների հիմնախնդիրները, ինչպես նաեւ Ջավախքի՝ հայերենով ուսուցմամբ դպրոցներին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ ուսուցիչների վերապատրաստումներ, որպես հումանիտար օգնություն դասագրքերի տրամադրում:

Armenia and Georgia to cooperate in education
Yerevan /Mediamax/. Armenian delegation headed by Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan is on a visit to Georgia on September 12-14.
Armenian Ministry of Education and Science noted that during the scheduled meetings the parties will discuss reforms in education systems of the two countries, issues related to education quality and improvement of constitutional field, as well as possible further cooperation in higher education.
The subjects of discussion will also include the main problems of students in Armenia and Georgia, as well as issues related to schools teaching in Armenian in Javakhq, particularly retraining of teachers and provision of textbooks as humanitarian aid.