Քեսաբից Վաքըֆ տեղափոխված 22 ծեր հայերը խնդրում են իրենց տեղափոխել Թուրքիայից
Երեւան: Մեդիամաքս: Քեսաբից Թուրքիայի Վաքըֆ գյուղ տեղափոխված 22 ծեր հայերը խնդրում են իրենց տեղափոխել Թուրքիայից, որպեսզի միանան իրենց հարազատներին:
Այս մասին, «հավաստի տեղեկությունները» վկայակոչելով, ասել է ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանը` ապրիլի 18-ին հանդիպելով Հայաստանում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտին:
Սփյուռքի նախարարության հաղորդագրության համաձայն, Հրանուշ Հակոբյանը ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավարին խնդրել է՝ օգտագործելով ԿԽՄԿ մանդատը, միջոցներ ձեռնարկել Վաքըֆում ապաստանած հայերի տեղափոխումը կազմակերպելու համար:

22 Armenians from Kessab ask to be moved from Turkey
Yerevan/Mediamax/. 22 elderly Armenians from Kessab who were transfered in Vakifli village ask to be moved from Turkey to be with their relatives.
Quoting “reliable information”, Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan stated it at the meeting with Head of Delegation of the International Committee of Red Cross in Armenia Sarah Epprecht on April 18.
According to the news release of the Ministry of Diaspora, Hranush Hakobyan asked the Head of ICRC Delegation in Armenia to use the ICRC mandate to take measures for moving the elderly Kessab Armenians from Vakifli.