ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի հանձնաժողովի նախագահը ապրիլի 24-ին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ - Mediamax.am
3914 դիտում
ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի հանձնաժողովի նախագահը ապրիլի 24-ին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ
Էդ Ռոյսը
Լուսանկարը` http://thenypost.files.wordpress.com
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 23-ից 26-ը Հայաստանում կլինեն ԱՄՆ կոնգրեսականներ Էդ Ռոյսը, Էլիոտ Էնգելը, Դեյվիդ Սիսիլին եւ Լոիս Ֆրենկելը:
Պատվիրակությունը կհանդիպի գործադիր իշխանության մի շարք ներկայացուցիչների, պատգամավորների, քաղաքացիական հասարակության ակտիվիստների եւ քաղաքական վերլուծաբանների հետ, հաղորդել է ԱՄՆ դեսպանությունը:
Ապրիլի 24-ին Երեւանում պատվիրակությունը կայցելի Հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշահամալիր:
Բոլոր կոնգրեսականները ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամներ են: Կոնգրեսական Էդ Ռոյսը հանձնաժողովի նախագահն է:

Chairman of the U.S. House Committee on Foreign Affairs will visit Armenian Genocide Memorial on April 24 - Mediamax.am
3911 views
Chairman of the U.S. House Committee on Foreign Affairs will visit Armenian Genocide Memorial on April 24
Ed Royce
Photo: http://thenypost.files.wordpress.com
Yerevan /Mediamax/. U.S. Congressional delegation including Congressman Ed Royce (R-California), Congressman Eliot Engel (D-New York), Congressman David Cicilline (D-Rhode Island), and Congresswoman Lois Frankel (D-Florida) will visit Armenia April 23-26.
The delegation will meet with a broad range of interlocutors in the executive branch and members of the National Assembly, as well as with civil society activists and political analysts, U.S. Embassy told Mediamax
The delegation will also visit Armenian Genocide Memorial on April 24.
The Congressmen are all members of the U.S. House Committee on Foreign Affairs; Congressman Royce serves as the Committee’s Chairman.