ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի հանձնաժողովի նախագահը ապրիլի 24-ին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ - Mediamax.am
3914 դիտում
ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի հանձնաժողովի նախագահը ապրիլի 24-ին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ
Էդ Ռոյսը
Լուսանկարը` http://thenypost.files.wordpress.com
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 23-ից 26-ը Հայաստանում կլինեն ԱՄՆ կոնգրեսականներ Էդ Ռոյսը, Էլիոտ Էնգելը, Դեյվիդ Սիսիլին եւ Լոիս Ֆրենկելը:
Պատվիրակությունը կհանդիպի գործադիր իշխանության մի շարք ներկայացուցիչների, պատգամավորների, քաղաքացիական հասարակության ակտիվիստների եւ քաղաքական վերլուծաբանների հետ, հաղորդել է ԱՄՆ դեսպանությունը:
Ապրիլի 24-ին Երեւանում պատվիրակությունը կայցելի Հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշահամալիր:
Բոլոր կոնգրեսականները ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամներ են: Կոնգրեսական Էդ Ռոյսը հանձնաժողովի նախագահն է:

Глава Комитета по иностранным делам Палаты представителей США 24 апреля посетит Цицернакаберд - Mediamax.am
3915 просмотров
Глава Комитета по иностранным делам Палаты представителей США 24 апреля посетит Цицернакаберд
Фото: http://thenypost.files.wordpress.com
Ереван /Медиамакс/. 23-26 апреля Армению посетят конгрессмены США Эд Ройс, Элиот Энгель, Дэвид Сисили и Лоис Френкель.
Делегация встретится с представителями исполнительной власти, депутатами парламента, активистами гражданского общества и политическими аналитиками, сообщает посольство США.
24 апреля в Ереване делегация посетит Мемориал памяти жертв Геноцида армян.
Все члены делегации являются членами Комитета по иностранным делам Палаты представителей США. Конгрессмен Ройс - председатель комитета.