Հայաստանը դատապարտում է ուժի կիրառումը քաղաքացիական օդանավերի նկատմամբ
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը՝ մեկնաբանելով երեկ Ուկրաինայի հարավ-արեւելքում տեղի ունեցած ողբերգությունը:
«Մենք ցնցված ենք տեղի ունեցած ողբերգությամբ՝ քաղաքացիական ինքնաթիռի կործանմամբ, որի հետեւանքով 298 մարդ է զոհվել։  Հայաստանը մշտապես դատապարտել է եւ շարունակում է բացարձակապես անընդունելի համարել ուժի կիրառումը եւ ուժի գործադրման սպառնալիքը քաղաքացիական օդանավերի նկատմամբ»,- ասել է Տիգրան Բալայանը։
Նա տեղեկացրել է, որ Հայաստանի նախագահը ցավակցական հեռագրեր է հղել Մալայզիայի եւ Նիդերլանդերի ղեկավարներին։

Photo: http://informator.lg.ua
Armenian Foreign Ministry Spokesperson Tigran Balayan stated this today commenting on the tragedy taken place in southeast Ukraine yesterday, Mediamax reports.
“We are shocked by the tragedy, the passenger plane crash that claimed the lives of 298 people. Armenia has always condemned and continues to consider the use of force and the threat of force against civil aircraft absolutely unacceptable”, said Tigran Balayan.
He said that the Armenian President already sent condolence letters to the leaders of Malaysia and the Netherlands.