Հայաստանի նախագահը ելույթ կունենա ՄԱԿ-ում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում կայանալիք ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի, Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, մի շարք պետությունների ղեկավարների հետ:
Սերժ Սարգսյանն ելույթով հանդես կգա Կոլումբիայի համալսարանում:
ՀՀ նախագահը ԱՄՆ-ում կմասնակցի «ԱրմԹեք-2014» համաժողովի բացմանը, հանդիպում կունենա հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenian President to address speech at UN - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On September 23, President of Armenia Serzh Sargsyan will leave for the U.S. on a working visit to take part in the 69th Session of the UN General Assembly (UNGA 69) in New York. The President will address a speech.
Within the visit, the President will have meetings with UN Secretary-General Ban Ki-moon, Secretary General of the Council of Europe Thorbjorn Jagland and leaders of a number of states.
Serzh Sargsyan will address a speech at Columbia University.
The Armenian President will attend the opening of “ArmTech-2014” conference in the U.S. and will have a meeting with the representatives of the Armenian community.