Հայաստանի դեսպանը հավատարմագրերը հանձնել է Իսպանիայի թագավորին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսպանիայում Հայաստանի դեսպան Ավետ Ադոնցն իր հավատարմագրերն է հանձնել Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե VI-րդին:
Արարողությունից հետո կայացել է Ավետ Ադոնցի առանձնազրույցը թագավորի հետ, որին մասնակցում է նաեւ Իսպանիայի արտաքին գործերի նախարար Խոսե Մանուել Գարսիա-Մարգալոն:
Կողմերը քննարկել են համագործակցությունը միջազգային կազմակերպություններում, կարեւորել են քաղաքական երկխոսության մակարդակի բարձրացումն ու տնտեսական համագործակցության խորացումը:
Հանդիպման ավարտին Իսպանիայի թագավորը խնդրել է իր լավագույն մաղթանքները փոխանցել ՀՀ նախագահին եւ հայ ժողովրդին:

Armenian Ambassador hands over credentials to King of Spain - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Ambassador of Armenia to Spain Avet Adonts handed over his credentials to Felipe VI of Spain.
After the ceremony Avet Adonts had a private meeting with the King. Foreign Minister of Spain Jose Manuel Garcia-Margallo was also present at the meeting.
The parties discussed cooperation in international organizations, highlighted the importance of raising the level of political dialog and strengthening economic cooperation.
At the end of the meeting, the King of Spain asked to extend his best wishes to the Armenian President and Armenian people.