Հայաստանի դեսպանը հավատարմագրերը հանձնել է Իսպանիայի թագավորին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսպանիայում Հայաստանի դեսպան Ավետ Ադոնցն իր հավատարմագրերն է հանձնել Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե VI-րդին:
Արարողությունից հետո կայացել է Ավետ Ադոնցի առանձնազրույցը թագավորի հետ, որին մասնակցում է նաեւ Իսպանիայի արտաքին գործերի նախարար Խոսե Մանուել Գարսիա-Մարգալոն:
Կողմերը քննարկել են համագործակցությունը միջազգային կազմակերպություններում, կարեւորել են քաղաքական երկխոսության մակարդակի բարձրացումն ու տնտեսական համագործակցության խորացումը:
Հանդիպման ավարտին Իսպանիայի թագավորը խնդրել է իր լավագույն մաղթանքները փոխանցել ՀՀ նախագահին եւ հայ ժողովրդին:

Посол Армении вручил верительные грамоты королю Испании - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Посол Армении в Испании Авет Адонц вручил верительные грамоты королю Испании Филиппе VI.
После церемонии состоялась беседа посла Адонца с королем, в которой принял участие министр иностранных дел Испании Хосе Мануэль Гарсия-Маргальо.
Стороны обсудили сотрудничество в международных организациях, отметили важность повышения уровня политического диалога и углубления экономического сотрудничества.
В конце встречи король Испании попросил передать свои наилучшие пожелания президенту Армении и армянскому народу.