Երկխոսությունը Եվրամիության հետ շարունակվելու է, ասել է Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Երեւանը շարունակելու է երկխոսությանը Եվրոպական միության հետ:
Այդ մասին նախագահն ասել է հոկտեմբերի 12-ին՝ Սերբիայի նախագահ Տոմիսլավ Նիկոլիչի հետ բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ արված հայտարարության մեջ:
«Ինչպես գիտեք, ես նոր եմ վերադարձել Մինսկից, որտեղ Հայաստանը ստորագրեց Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրին միանալու պայմանագիրը: Մենք կայացրել ենք այդ որոշումը` մեր երկրի տնտեսության առաջընթացին նոր զարկ հաղորդելու նպատակով: Եվրասիական տարածքում ապրանքների, ծառայությունների, կապիտալի եւ աշխատուժի ազատ տեղաշարժով եւ մատչելի էներգակիրների հասանելիությամբ ու միասնական տրանսպորտային լուծումների ներդրմամբ պայմանավորված մեր տնտեսության մրցունակության եւ արդյունավետության բարձրացման նոր հնարավորություններ են առաջ գալիս:
Բայց կարեւոր է, որ մեր գործընկերներն իմանան՝ մենք դա երբեք չենք հակադրում Եվրոպական միության հետ մեր ունեցած երկխոսությանը: Այն շարունակվում է եւ շարունակվելու է, քանի որ մենք ունենք բազմաթիվ համընկնող շահեր, մենք ունենք ընդհանուր ժառանգություն, որի վրա հենվելով՝ շարունակում ենք մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացը», - ասել է Հայաստանի նախագահը:

Диалог с ЕС будет продолжен, сказал Серж Саргсян
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сказал, что Ереван продолжит диалог с Европейским Союзом.
Об этом президент Армении заявил 12 октября в заявлении по итогам переговоров с президентом Серби Томиславом Николичем.
«Как вы знаете, я только вернулся из Минска, где Армения подписала договор о присоединении к Договору о Евразийском экономическом союзе. Мы приняли такое решение с целью обеспечения повышения конкурентоспособности и эффективности нашей экономики.
Но важно, чтобы наши партнеры знали, что мы не противопоставляем это нашему диалогу с Евросоюзом. Он продолжается и будет продолжен, поскольку у нас много совпадающих интересов, у нас общее наследие, опираясь на которое, мы продолжаем процесс демократических реформ в нашей стране», - сказал президент Армении.