ԱՄՆ նոր դեսպանն արդեն Երեւանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին այսօր իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Ռիչարդ Միլսը:
Դեսպանն ասել է, որ «իր համար մեծ պատիվ է Միացյալ Նահանգները ներկայացնել Հայաստանում, որի հետ հարաբերությունների զարգացումն առանձնահատուկ կարեւորություն է ներկայացնում իր երկրի համար»։
Հանդիպմանը կարեւորվել է մուտքի արտոնագրային ռեժիմի դյուրացման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածության 2015թ. հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտնելը։
Քննարկվել են նաեւ Հայաստանի եւ Միացյալ Նահանգների միջեւ առեւտրի եւ ներդրումների շրջանակային համաձայնագրի մշակման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։

New U.S. Ambassador is in Yerevan
Yerevan/Mediamax/. Today Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian received the copy of credentials from newly-appointed U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills.
The Ambassador said “it’s a great honor for him to represent the U.S. in Armenia”. According to him, the development of ties with Armenia is especially important for his country.
The coming into effect of the agreement on visa regime facilitation on January 1, 2015, which was reached by the Armenian FM and U.S. Secretary of State in 2013, was highlighted at the meeting.
Works aimed at working out a trade and investment framework agreement between Armenia and the U.S. were also discussed.