ԱՄՆ նոր դեսպանն արդեն Երեւանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին այսօր իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Ռիչարդ Միլսը:
Դեսպանն ասել է, որ «իր համար մեծ պատիվ է Միացյալ Նահանգները ներկայացնել Հայաստանում, որի հետ հարաբերությունների զարգացումն առանձնահատուկ կարեւորություն է ներկայացնում իր երկրի համար»։
Հանդիպմանը կարեւորվել է մուտքի արտոնագրային ռեժիմի դյուրացման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածության 2015թ. հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտնելը։
Քննարկվել են նաեւ Հայաստանի եւ Միացյալ Նահանգների միջեւ առեւտրի եւ ներդրումների շրջանակային համաձայնագրի մշակման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։

Новый посол США прибыл в Ереван
Ереван/Медиамакс/. Новоназначенный посол США Ричард Миллс вручил сегодня копии верительных грамот министру иностранных дел Армении Эдварду Налбандяну.
Посол сказал, что «для него большая честь представлять Соединенные Штаты в Армении, развитие отношений с которой имеет для его страны особое значение».
На встрече была отмечена важность того, что с 1 января 2015 года в силу вступили достигнутые договоренности относительно упрощения визового режима.
Обсуждалась также работа вокруг разработки рамочного соглашения о торговле и инвестициях между Арменией и Соединенными Штатами.