Վիկտորիա Նուլանդը կայցելի Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնական Վիկտորիա Նուլանդը փետրվարի 18-ին կայցելի Հայաստան:
Ինչպես հաղորդում են ԱՄՆ պետքարտուղարությունից, Վիկտորիա Նուլանդը Երեւան կժամանի տարածաշրջանային այցի շրջանակներում: Փետրվարի 16-ին ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյան կլինի Բաքվում, իսկ փետրվարի 17-ին՝ Թբիլիսիում:
«Երեւանում ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալը կհանդիպի ՀՀ ղեկավարությանը, Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ, երիտասարդներին քննարկելու Հայաստան-ԱՄՆ քաղաքական, տնտեսական համագործակցության, եւ հասարակությունների միջեւ շփումներ ամրապնդելու ուղիները, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը նպաստելու հարցերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Victoria Nuland to visit Armenia
Yerevan /Mediamax/. U.S. Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Victoria Nuland will visit Armenia on February 18.
Victoria Nuland will arrive in Armenia within a regional visit, U.S. Department of State reports. She will travel to Baku on February 16 and Tbilisi on February 17.
“In Yerevan, the Assistant Secretary will meet with senior government officials, civil society groups, and youth representatives to discuss strengthening the political, economic, and people-to-people ties with Armenia and advancing a just and lasting settlement of the Nagorno-Karabakh conflict”, U.S. Department of State informs.