Նալբանդյանը կհանդիպի միջնորդների հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր տեղեկացրել է, որ ապրիլի 29-ին Փարիզում կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:
Այդ մասին նա ասել է Երեւանում՝ Բելգիայի արտաքին գործերի նախարար, Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի նախագահ Դիդիե Ռեյնդերսի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին:
ՀՀ արտգործնախարարի վերջին հանդիպումը միջնորդների հետ տեղի է ունեցել Երեւանում փետրվարի 17-ին՝ համանախագահների տարածաշրջանային այցի շրջանակում:
Այցի ընթացքում Մեդիամաքսին բացառիկ հարցազրույց էր տվել Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:

Armenian FM to meet mediators
Yerevan. /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian said today that he is scheduled to have a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs in Paris on April 29.
He stated it at the joint press conference with Belgian Foreign Minister, Chairman of the Committee of Ministers of the Council of Europe Didier Reynders in Yerevan.
The Armenian FM’s recent meeting with the mediators took place in Yerevan on February 17, within the framework of the Co-Chairs’ regional visit.
During their visit Mediamax had an exclusive interview with U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick.