Նալբանդյանը կհանդիպի միջնորդների հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր տեղեկացրել է, որ ապրիլի 29-ին Փարիզում կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:
Այդ մասին նա ասել է Երեւանում՝ Բելգիայի արտաքին գործերի նախարար, Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի նախագահ Դիդիե Ռեյնդերսի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին:
ՀՀ արտգործնախարարի վերջին հանդիպումը միջնորդների հետ տեղի է ունեցել Երեւանում փետրվարի 17-ին՝ համանախագահների տարածաշրջանային այցի շրջանակում:
Այցի ընթացքում Մեդիամաքսին բացառիկ հարցազրույց էր տվել Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:

Налбандян встретится с посредниками
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сообщил сегодня, что встретится 29 апреля в Париже с сопредседателями Минской группы ОБСЕ.
Об этом он сказал в Ереване на совместной пресс-конференции с министром иностранных дел Бельгии, главой Комитета министров иностранных дел Совета Европы Дидье Рейндерсом.
Последняя встреча главы МИД Армении с сопредседателями состоялась 17 февраля в Ереване, в ходе регионального визита посредников. Тогда сопредседатель от США Джеймс Уорлик дал эксклюзивное интервью Медиамакс.