Նալբանդյանն ու Մամեդյարովը կհանդիպեն մեկ տարի դադարից հետո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նյու Յորքում, ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանի շրջանակում, կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը:
Սա կլինի Էդվարդ Նալբանդյանի ու Էլմար Մամեդյարովի՝ այս տարվա առաջին հանդիպումը: ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների մասնակցությամբ վերջին հանդիպումը կայացել էր 2014թ. հոկտեմբերի 27-ին Փարիզում:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորք կմեկնի սեպտեմբերի 24-ին։
«Այցելության ընթացքում նախարար Նալբանդյանը կմասնակցի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում կայանալիք բարձրաստիճան համաժողովների եւ հանդիպումների։ Նախատեսված է Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ու Ադրբեջանի արտգործնախարարի հետ»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Nalbandian and Mammadyarov to meet after a year’s break - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers are scheduled to meet within the 70th session of the UN General Assembly in New York.
It will be this year’s last Nalbandian-Mammadyarov meeting; the Armenian and Azerbaijani FMs last met in Paris on October 27, 2014.
“During the visit, Minister Nalbandian will take part in the high-ranking conferences and meetings within the General Assembly session. The Armenian Foreign Minister is also scheduled to meet with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Azerbaijani Foreign Minister”, the press release reads.