Նալբանդյանն ու Մամեդյարովը կհանդիպեն մեկ տարի դադարից հետո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նյու Յորքում, ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանի շրջանակում, կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը:
Սա կլինի Էդվարդ Նալբանդյանի ու Էլմար Մամեդյարովի՝ այս տարվա առաջին հանդիպումը: ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների մասնակցությամբ վերջին հանդիպումը կայացել էր 2014թ. հոկտեմբերի 27-ին Փարիզում:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորք կմեկնի սեպտեմբերի 24-ին։
«Այցելության ընթացքում նախարար Նալբանդյանը կմասնակցի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում կայանալիք բարձրաստիճան համաժողովների եւ հանդիպումների։ Նախատեսված է Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ու Ադրբեջանի արտգործնախարարի հետ»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Налбандян и Мамедъяров встретятся после годового перерыва - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Встреча глав МИД Армении и Азербайджана состоится в Нью-Йорке в рамках 70-й сессии Генеральной ассамблеи ООН.
Эта встреча станет первой между Эдвардом Налбандяном и Эльмаром Мамедъяровым в текущем году. Последняя встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана состоялась 27 октября 2014 года в Париже.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, для участия в 70-й сессии Генассамблеи ООН Эдвард Налбандян отправится в Нью-Йорк 24 сентября.
«В ходе визита в рамках Генассамблеи министр Налбандян примет участие в конференциях и встречах на высоком уровне. Запланирована встреча главы внешнеполитического ведомства Армении с сопредседателями Минской группы ОБСЕ и главой МИД Азербайджана»,- говорится в сообщении.