Երեւանում կանցկացվի «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 2-6-ը Հայաստանում կանցկացվի հերթական՝ 9-րդ «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը:
ՆԱՏՕ-ի շաբաթ միջոցառումների մեկնարկը կտրվի նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 11:00-ին, Երեւանի պետական համալսարանի գրադարանում Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած գործողություններին մասնակցող հայ խաղաղապահների լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմամբ: Ցուցանդեսը կազմակերպել է Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնը՝ ՆԱՏՕ Հանրային դիվանագիտության վարչության եւ Հայաստանի պաշտպանության նախարարության աջակցությամբ:
Նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 11:00-ին Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնում տեղի կունենա Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերություններին նվիրված մամուլի ասուլիս:
Նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ ԱԳՆ շենքում կկայանա Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում միջազգային խաղաղության հաստատման գործողություններին մասնակցող հայ խաղաղապահների եւ նրանց ընտանիքների համար ավանդական հեռուստակամուրջը:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառման շրջանակում նոյեմբերի 4-ին տեղի կունենա «Կիբեր անվտանգության իրազեկում» թեմայով աշխատաժողով՝ կիբեր անվտանգության ոլորտի փորձագետների համար:
Նոյեմբերի 4-6-ը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում կկայանա հանրային սեկտորում գործադիր առաջնորդությանը նվիրված աշխատաժողով, իսկ նոյեմբերի 5-ին տեղի կունենա ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ ՄԱԿ-ի Բնակչության ֆոնդի գրասենյակի համատեղ աշխատաժողովը` նվիրված ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդի 1325 բանաձեւի իրականացմանը:
Նոյեմբերի 6-ին Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում տեղի կունենա հանդիպում համալսարանի ուսանողների եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

NATO Week to kick off in Armenia on Monday - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia will host 9th NATO Week within its Individual Partnership Action Plan with NATO on November 2-6.
NATO Week events will kick off at Yerevan State University library at 11:00 am on November 2 with an opening of a photo exhibition of Armenian peacekeepers involved in NATO-led operations in Kosovo and Afghanistan.
The exhibition is organized by Information Center on NATO in Armenia with the sponsorship of NATO Public Diplomacy Division and the assistance of Ministry of Defense of Armenia.
A news briefing on NATO-Armenia relations will take place in Information Center on NATO in Armenia at 11:00am on November 3.
At 15:00 pm on November 3, the Foreign Ministry will host a traditional TV-bridge for Armenian peacekeepers in Kosovo and Afghanistan and their families.
On November 4, Cyber Security Awareness workshop will take place.
On November 4-6, the American University of Armenia will host a workshop on executive leadership in public sector. On November 5, workshop dedicated to UN Security Council Resolution 1325, organized by Armenian Ministry of Defense and UNFPA will take place.
On November 6, a meeting with Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University students and professors will be held.