Երեւանում կանցկացվի «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 2-6-ը Հայաստանում կանցկացվի հերթական՝ 9-րդ «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը:
ՆԱՏՕ-ի շաբաթ միջոցառումների մեկնարկը կտրվի նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 11:00-ին, Երեւանի պետական համալսարանի գրադարանում Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած գործողություններին մասնակցող հայ խաղաղապահների լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմամբ: Ցուցանդեսը կազմակերպել է Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնը՝ ՆԱՏՕ Հանրային դիվանագիտության վարչության եւ Հայաստանի պաշտպանության նախարարության աջակցությամբ:
Նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 11:00-ին Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնում տեղի կունենա Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերություններին նվիրված մամուլի ասուլիս:
Նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ ԱԳՆ շենքում կկայանա Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում միջազգային խաղաղության հաստատման գործողություններին մասնակցող հայ խաղաղապահների եւ նրանց ընտանիքների համար ավանդական հեռուստակամուրջը:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառման շրջանակում նոյեմբերի 4-ին տեղի կունենա «Կիբեր անվտանգության իրազեկում» թեմայով աշխատաժողով՝ կիբեր անվտանգության ոլորտի փորձագետների համար:
Նոյեմբերի 4-6-ը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում կկայանա հանրային սեկտորում գործադիր առաջնորդությանը նվիրված աշխատաժողով, իսկ նոյեմբերի 5-ին տեղի կունենա ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ ՄԱԿ-ի Բնակչության ֆոնդի գրասենյակի համատեղ աշխատաժողովը` նվիրված ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդի 1325 բանաձեւի իրականացմանը:
Նոյեմբերի 6-ին Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում տեղի կունենա հանդիպում համալսարանի ուսանողների եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

«Неделя НАТО» пройдет в Ереване - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 9-я по счету «Неделя НАТО» пройдет в Армении 2-6 ноября в рамках Плана действий индивидуального партнерства Армении с НАТО.
Старт «Неделе НАТО» будет дан 2 ноября в 11:00 часов в библиотеке Ереванского государственного университета, где откроется выставка фотографий армянских миротворцев, участвующих в операциях НАТО в Косово и Афганистане.
Выставка организована Информационным центром НАТО в Ереване при содействии Управления общественной дипломатии НАТО и министерства обороны Армении.
3 ноября в 11:00 в Информационном центре НАТО в Ереване состоится пресс-конференция, посвященная отношениям Армения-НАТО.
3 ноября в 15:00 в здании МИД Армении состоится традиционный телемост между миротворцами, участвующими в международных миссиях в Косово и Афганистане, и их семьями.
4 ноября состоится семинар по теме «Информация о кибербезопасности».
4-6 ноября в Американском университете Армении состоится семинар, посвященный практическому лидерству в общественном секторе, а 5 ноября состоится совместный семинар минобороны Армении и Фонда населения ООН, посвященный реализации 1325-й резолюции Совбеза ООН.
6 ноября в Армянском государственном педагогическом университете им. Хачатура Абовяна состоится встреча со студентами и преподавателями.