Հետխորհրդային տարածքում Հայաստանն ունի ամենաազատական տնտեսական օրենսդրություններից մեկը, ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
Հետխորհրդային տարածքում Հայաստանն ունի ամենաազատական տնտեսական օրենսդրություններից մեկը, ասել է Սերժ Սարգսյանը
Սերժ Սարգսյանը եւ Վիկտոր Յանուկովիչը
Մոտակա ժամանակներում Հայաստանը կսկսի բանակցությունները ԵՄ-ի հետ ազատ առեւտրի մասին համաձայնագրի շուրջ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն` Կիեւում հայ-ուկրաինական գործարար համաժողովի բացման իր խոսքում:
«Հայաստանն այսօր արդեն հետխորհրդային տարածքում ունի ամենաազատական տնտեսական օրենսդրություններից մեկը: Մենք ունենք ներդրողների իրավունքների  պաշտպանության, նրանց գործունեության համար  հավասար եւ մրցունակ միջավայր ապահովելու բոլոր մեխանիզմները: Հայաստանը սերտորեն համագործակցում է Եվրամիության հետ օրենսդրության ներդաշնակեցման ուղղությամբ: Այժմ քննարկվում է Հայաստանին շուկայական տնտեսության կարգավիճակի շնորհման հարցը, մենք ավարտում ենք աշխատանքը Ասոցացված գործընկերության համաձայնագրի շուրջ: Մոտակա ժամանակներում մենք կսկսենք բանակցությունները ԵՄ-ի հետ ազատ առեւտրի մասին Համաձայնագրի շուրջ», - ասել է ՀՀ նախագահը:

Armenia has one of the most liberal economic legislations in the post-Soviet area, Serzh Sargsian said - Mediamax.am
5890 views
Armenia has one of the most liberal economic legislations in the post-Soviet area, Serzh Sargsian said
Serzh Sargsian and Viktor Yanukovich
Yerevan, July 2. /Mediamax/. In the nearest future Armenia will launch negotiations with EU concerning the free trade agreement.
Mediamax reports that the Armenian President Serzh Sargsian said this at the Armenian-Ukrainian Business Forum, which took place on July 1, 2010.
“Armenia has one of the most liberal economic legislations in the post-Soviet area. We have all mechanisms to protect the rights of investors and secure equal and competitive environment for their activity. Armenia closely cooperates with EU for coordination of the legislation. At present the issue of assigning Armenia the status of market economy is in the process of discussion, and we are completing negotiations around the Association Agreement [between Armenia and the European Union]. In the nearest future negotiations will be launched with EU concerning the Free Trade Agreement”, Armenian President said.