Հետխորհրդային տարածքում Հայաստանն ունի ամենաազատական տնտեսական օրենսդրություններից մեկը, ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
Հետխորհրդային տարածքում Հայաստանն ունի ամենաազատական տնտեսական օրենսդրություններից մեկը, ասել է Սերժ Սարգսյանը
Սերժ Սարգսյանը եւ Վիկտոր Յանուկովիչը
Մոտակա ժամանակներում Հայաստանը կսկսի բանակցությունները ԵՄ-ի հետ ազատ առեւտրի մասին համաձայնագրի շուրջ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն` Կիեւում հայ-ուկրաինական գործարար համաժողովի բացման իր խոսքում:
«Հայաստանն այսօր արդեն հետխորհրդային տարածքում ունի ամենաազատական տնտեսական օրենսդրություններից մեկը: Մենք ունենք ներդրողների իրավունքների  պաշտպանության, նրանց գործունեության համար  հավասար եւ մրցունակ միջավայր ապահովելու բոլոր մեխանիզմները: Հայաստանը սերտորեն համագործակցում է Եվրամիության հետ օրենսդրության ներդաշնակեցման ուղղությամբ: Այժմ քննարկվում է Հայաստանին շուկայական տնտեսության կարգավիճակի շնորհման հարցը, մենք ավարտում ենք աշխատանքը Ասոցացված գործընկերության համաձայնագրի շուրջ: Մոտակա ժամանակներում մենք կսկսենք բանակցությունները ԵՄ-ի հետ ազատ առեւտրի մասին Համաձայնագրի շուրջ», - ասել է ՀՀ նախագահը:

У Армении одно из самых либеральных экономических законодательств на постсоветском пространстве, заявил Серж Саргсян - Mediamax.am
У Армении одно из самых либеральных экономических законодательств на постсоветском пространстве, заявил Серж Саргсян
Серж Саргсян и Виктор Янукович
Ереван, 2 июля. /Медиамакс/. В ближайшее время Армения начнет переговоры в ЕС вокруг соглашения о свободной торговле.
Как сообщает Медиамакс, об этом сказал президент Армении Серж Саргсян в ходе прошедшего 1 июля в Киеве армяно-украинского бизнес-форума.
«У Армении одно из самых либеральных экономических законодательств на постсоветском пространстве. У нас есть все механизмы для защиты прав инвесторов и обеспечения равной и конкурентной среды для их деятельности. Армения тесно сотрудничает с ЕС для гармонизации законодательства. В настоящее время обсуждается вопрос присвоения Армении статуса рыночной экономики, мы завершаем переговоры вокруг Соглашения об ассоциированном партнерстве [между Арменией и Евросоюзом]. В ближайшее время начнутся переговоры  с ЕС вокруг Соглашения о свободной торговле», - сказал президент Армении.