Վրաստանի և Աբխազիայի պաշտոնյաները հանդիպում են Երեւանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի փախստականների հարցերով նախարար Սոզար Սուբարին ժամանել է Երեւան՝ հանդիպելու Աբխազիայի իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնի է դարձել Թբիլիսիի իր աղբյուրներից, հանդիպումը անց է կացվելու Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) հովանու ներքո:
Կողմերը քննարկելու են 1992-1993 թթ. վրաց-աբխազական պատերազմի զոհերի վերահուղարկավորման հետ կապված հարցերը:
ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել է այս տեղեկատվությունը:
«Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն, իր անկախ միջնորդի դերի շրջանակներում իշխանություններին, տարբեր հակամարտությունների ժամանակ, առաջարկում է երկխոսություն հաստատելուն ուղղված իր ծառայությունները: Հայաստանի պատվիրակությունը նման հանդիպումների կազմակերպման տեսանկյունից տրամադրում է զուտ տեխնիկական աջակցություն: Ինչ վերաբերում է հանդիպման մանրամասներին, մենք այդ առումով որևէ դերակատարություն չունենք»,- ասել է Զառա Ամատունին:

Georgian and Abkhaz officials to meet in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Minister of Refugees and Accommodation of Georgia Sozar Subari arrived in Yerevan to meet with Abkhazian government representatives.
As Mediamax was informed from its Tbilisi sources, the meeting will be held under the patronage of International Committee of the Red Cross (ICRC).
The sides will discuss issues connected with reburials of Georgian-Abkhazian war victims of 1992-1993.
Head of Communication Programs of the ICRC Armenia Office Zara Amatuni neither denied nor confirmed this information talking to Mediamax.
“The International Committee of the Red Cross (ICRC) offers its services in establishment of a dialogue during various conflicts as an independent intermediary. Delegaion in Armenia provides only technical support in organizing these kinds of events. As for the details of the meeting, we have no role in that respect”, said Zara Amatuni.