Հռոմի Պապը ՀՀ դեսպանին պարգեւատրել է Մեծ Խաչ շքանշանով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոս I-ի Վատիկանում ՀՀ դեսպան Միքայել Մինասյանին պարգեւատրել է Պիոս Պապի ասպետական ուխտի Մեծ Խաչի շքանշանով:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, նախօրեին Վատիկանի Առաքելական Պալատում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ժամանակ Սուրբ Աթոռի Պետական Քարտուղարության տեղապահ արքեպիսկոպոս Ջովաննի Անջելո Բեչուն ՀՀ դեսպանին է հանձնել Պիոս Պապի ասպետական ուխտի Մեծ Խաչի շքանշանը:
Ինչպես գրված է շքանշանի շնորհման մասին Հռոմի Պապի կոնդակում, Միքայել Մինասյանը քահանայապետական այս դասի կոչմանն է արժանացել «...որպես ակնառու ապացույց պաշտոնապես վկայելու Ձեր հանդեպ ունեցած Մեր բարեսիրության» համար:

Папа Римский наградил посла Армении Большим крестом ордена Пия IX - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Папа Римский Франциск I наградил посла Армении в Ватикане Микаэла Минасяна Большим крестом - рыцарским Орденом Пия IX.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, накануне на торжественной церемонии в Апостольском дворце Ватикана почетную награду послу Армении вручил заместитель государственного секретаря Святого Престола по общим делам Джованни Анджело Беччу.
Как отмечается в послании Франциска I, орден присвоен Микаэлу Минасяну «…как официальное подтверждение расположения» Папы Римского.