Մնացականյանը եւ Գուտերեշը քննարկել են Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՄԱԿ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ Զոհրաբ Մնացականյանը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին ներկայացրել է հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի նախապատրաստական ընթացքը:
Անտոնիո Գուտերեշը ողջունել է Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովը Երեւանում անցկացնելու որոշումը՝ վերահաստատելով Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության եւ Հայաստանի հետ ՄԱԿ-ի շարունակաբար աճող համագործակցության ամրապնդմանը սատարելու իր հանձնառությունը։
Փետրվարի 27-ին կայացած հանդիպման ժամանակ ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարը վերահաստատել է ՄԱԿ-ի շարունակական աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում եւ նրանց առաջարկությունների հիման վրա ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը:

Мнацаканян и Гутериш обсудили саммит Франкофонии - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Постоянный представитель Армении в ООН Зограб Мнацаканян представил генеральному секретарю ООН Антониу Гутеришу процесс подготовки саммита Франкофонии, который состоится в октябре в Ереване.
Антониу Гутериш приветствовал решение провести саммит Франкофонии в Ереване, подтвердив свою готовность содействовать укреплению растущего сотрудничества ООН с Международной организацией Франкофонии и Арменией.
На состоявшейся 27 февраля встрече генеральный секретарь ООН подтвердил содействие ООН в вопросе мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ и на основе предложений сопредседателей.