Մնացականյանը Հանին պատմել է կառավարության նոր ծրագրի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Եվրոպական հանձնաժողովի հարեւանության եւ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Յոհանես Հանին է ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Յոհանես Հանը դրանք բնորոշել է որպես ժողովրդավարական փոփոխության լավ օրինակ:
Զոհրաբ Մնացականյանը Յոհանես Հանին ներկայացրել է նաեւ կառավարության նոր ծրագիրը, վերջինիս արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, ինչպես նաեւ բարեփոխումների իրականացմանը, ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդմանը, օրենքի գերակայությանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված գործողությունները։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանգամանալից անդրադարձել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առնչությամբ հայկական կողմի դիրքորոշումներին ու առաջնահերթություններին՝ ընդգծելով նաեւ խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ձեւավորման անհրաժեշտությունը բանակցային գործընթացի առաջմղման համար։
Զրուցակիցները անդրադարձել են նաեւ հունիսի 22-ին Մինսկում կայանալիք Արեւելյան գործընկերությանն անդամակցող երկրների արտաքին գործերի նախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման օրակարգին:

Мнацаканян рассказал Хану о новой программе правительства - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян представил комиссару Европейской комиссии по вопросам расширения и политики соседства Йоханесу Хану произошедшие в Армении последние события.
Согласно сообщению МИД Армении, Йоханес Хан охарактеризовал их как хороший пример демократических изменений.
Зограб Мнацаканян представил также новую программу правительства, ее внешнеполитические приоритеты, а также шаги по реализации реформ, укреплению демократических институтов, борьбе против коррупции.
Глава внешнеполитического ведомства подробно коснулся позиции и приоритетов армянской стороны по процессу мирного урегулирования карабахского конфликта, подчеркнув также необходимость формирования способствующей миру атмосферы для продвижения переговорного процесса.
Собеседники обсудили также повестку неофициальной встречи министров иностранных дел стран Восточного партнерства, которая состоится 22 июня в Минске.