Մնացականյանը Հանին պատմել է կառավարության նոր ծրագրի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Եվրոպական հանձնաժողովի հարեւանության եւ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Յոհանես Հանին է ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Յոհանես Հանը դրանք բնորոշել է որպես ժողովրդավարական փոփոխության լավ օրինակ:
Զոհրաբ Մնացականյանը Յոհանես Հանին ներկայացրել է նաեւ կառավարության նոր ծրագիրը, վերջինիս արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, ինչպես նաեւ բարեփոխումների իրականացմանը, ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդմանը, օրենքի գերակայությանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված գործողությունները։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանգամանալից անդրադարձել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առնչությամբ հայկական կողմի դիրքորոշումներին ու առաջնահերթություններին՝ ընդգծելով նաեւ խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ձեւավորման անհրաժեշտությունը բանակցային գործընթացի առաջմղման համար։
Զրուցակիցները անդրադարձել են նաեւ հունիսի 22-ին Մինսկում կայանալիք Արեւելյան գործընկերությանն անդամակցող երկրների արտաքին գործերի նախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման օրակարգին:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has introduced Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations Johannes Hahn to recent developments in Armenia.
According to Armenian MFA, Hahn described the events in the republic as a good example of democratic changes.
Zohrab Mnatsakanyan introduced the Commissioner to the Armenian government’s new program and priorities in foreign policy, as well as the efforts aimed at implementation of reforms, strengthening of democratic institutions and the rule of law, and the fight against corruption.
Mnatsakanyan told Johannes Hahn substantively about Armenia’s position and priorities in the peace talks on Nagorno-Karabakh conflict, stressing the necessity of creating the environment of trust to advance the negotiations and reach a peaceful solution.
The parties also touched on the agenda of the informal meeting between Foreign Ministers of Eastern Partnership member states, which is scheduled for June 22 in Minsk.